Sandi dnevnik

Sandi
Posts: 479
Joined: 14 Apr 2019, 17:37
Location: Grosuplje

Re: Sandi dnevnik

Post by Sandi »

Ker imam v zemlji stalno na globini 5 in 10 cm temperaturno sondo, mi je temperaturna dinamika jasna. Zaradi tega gnojim tudi konec novembra za rast korenin. Temperatura zemlje je padla pod 5 stopinj šele 6. januarja. Pred sedanjo polarno fronto je dosegala že 7 stopinj. Trenutna temperatura je cca 3 stopinje.
Glede na vremensko napoved bom izgleda gnojil pred plohami v petek.
Andrej
Posts: 29
Joined: 12 Feb 2021, 18:24

Re: Sandi dnevnik

Post by Andrej »

Sandi wrote: 14 Feb 2021, 16:37 Ker imam v zemlji stalno na globini 5 in 10 cm temperaturno sondo, mi je temperaturna dinamika jasna. Zaradi tega gnojim tudi konec novembra za rast korenin. Temperatura zemlje je padla pod 5 stopinj šele 6. januarja. Pred sedanjo polarno fronto je dosegala že 7 stopinj. Trenutna temperatura je cca 3 stopinje.
Glede na vremensko napoved bom izgleda gnojil pred plohami v petek.
Tudi sam sem razmišljal v tej smeri da bi v sredo že prvič pognojil pred napovedanimi "plohami" za četrtek in petek glede na to da se pol kaže neka konstntna rast temperature, vendar sem bil skeptičen ko sem danes videl cel vrt bel 😊. Hvala za info o temperaturi in glede na to kako je trava začela poganjat pred tem mrazom bom opravil prvo gnojenje.
Andrej
Posts: 29
Joined: 12 Feb 2021, 18:24

Re: Sandi dnevnik

Post by Andrej »

Timtimotej wrote: 16 Feb 2021, 17:55 Zakaj tako hitro z gnojenjem? A ni skoda podtalnice? Trava ne bo srkala dusika se vsaj mesec dni, ce ne vec.
To se mi zdi res prezgodaj. Sploh ce je bila gnojena jeseni. Trava rabi T da se zbudi, ne pa dusik. No ja, moje mnenje.

Jaz ce bi zdajle kaj pocel, bi foliarno sprical aminokisline in podobne stimulanse. Jaz bom gnojil sele, ko zacne konkretno rasti.
Pri nas na Goriškem že kar poganja. Na zadnje sem gnojil lani oktobra. Zadnjo košnjo sem opravil drugi teden v Decembru. Napoved je dviganje temperature do 15 ali več v naslednjem tednu. Tudi kje pa sm že vidim kakšen plevel ki ga odstranin. Tako da verjetno v naših koncih ne bo prezgodaj za prvo gnojenje.
Sandi
Posts: 479
Joined: 14 Apr 2019, 17:37
Location: Grosuplje

Re: Sandi dnevnik

Post by Sandi »

Timtimotej, gnojila hranijo 4-6 tednov pri višjih temperaturah. Pri nižjih temperaturah je čas še daljši. Drugo, ne raste samo nam vidno. Na forumu ali spletu lahko najdeš podatke, do katerih temperatur rastejo korenine. Močne in globoke korenine so najboljša obramba pred sušo in za dobro rast. Če se temperature dvignejo bo naslednji teden lahko že prva košnja.
Andrej
Posts: 29
Joined: 12 Feb 2021, 18:24

Re: Sandi dnevnik

Post by Andrej »

Timtimotej wrote: 17 Feb 2021, 11:51
Andrej wrote: 16 Feb 2021, 20:19
Timtimotej wrote: 16 Feb 2021, 17:55 Zakaj tako hitro z gnojenjem? A ni skoda podtalnice? Trava ne bo srkala dusika se vsaj mesec dni, ce ne vec.
To se mi zdi res prezgodaj. Sploh ce je bila gnojena jeseni. Trava rabi T da se zbudi, ne pa dusik. No ja, moje mnenje.

Jaz ce bi zdajle kaj pocel, bi foliarno sprical aminokisline in podobne stimulanse. Jaz bom gnojil sele, ko zacne konkretno rasti.
Pri nas na Goriškem že kar poganja. Na zadnje sem gnojil lani oktobra. Zadnjo košnjo sem opravil drugi teden v Decembru. Napoved je dviganje temperature do 15 ali več v naslednjem tednu. Tudi kje pa sm že vidim kakšen plevel ki ga odstranin. Tako da verjetno v naših koncih ne bo prezgodaj za prvo gnojenje.
Ok za Gorisko res ni prezgodaj. Ampaj lj je pa se zmrznjena, vsaj zaenkrat. Kar je v senci je se vse trdo.
Oromaj kar je je. Prezgodaj ali ne. Pognojeno je 😊. 1. doza Novatec Nmax je padla not.
Sandi
Posts: 479
Joined: 14 Apr 2019, 17:37
Location: Grosuplje

Re: Sandi dnevnik

Post by Sandi »

Gnojenje sem preložil. Sprememba vremenske napovedi. Dežja ni več napovedanega nasledjih 10 dni. Temperature so nizke, vsseno se držim pravila, če ni 48 ur dežja zalij, da gnojilo ne zažge trave. Za aktivacijo zalivalnega sistema je prezgodaj.
Sem pa kupil Novatec in s sondo nabral 200 g zemlje za analizo.
Andrej
Posts: 29
Joined: 12 Feb 2021, 18:24

Re: Sandi dnevnik

Post by Andrej »

Sandi wrote: 17 Feb 2021, 20:16 Gnojenje sem preložil. Sprememba vremenske napovedi. Dežja ni več napovedanega nasledjih 10 dni. Temperature so nizke, vsseno se držim pravila, če ni 48 ur dežja zalij, da gnojilo ne zažge trave. Za aktivacijo zalivalnega sistema je prezgodaj.
Sem pa kupil Novatec in s sondo nabral 200 g zemlje za analizo.
Sem tud jaz kolebav vendar za naš konc naj bi vseeno neki dežja padlo. Sem že včeraj mislil zalit ma me je prehitel čas. Če ne bo dežja bom jutri popoldan zalil.
Sandi
Posts: 479
Joined: 14 Apr 2019, 17:37
Location: Grosuplje

Re: Sandi dnevnik

Post by Sandi »

Prva košnja 2021. Teren neraven, potreben izravnave. Mesta posekanih dreves se še vedno ugrezajo.
b1324
Posts: 97
Joined: 29 Apr 2020, 07:02

Re: Sandi dnevnik

Post by b1324 »

Tudi jaz danes prvič pokosil. Prav tako opazil, da je trata potrebna izravnave. Predvsem na mestih, kjer sem lani dodajal več zemlje in se ni enakomerno poteptalo oz. je zima pač naredila svoje. Moj plan je, da bom na ta mesta verjetno že kar jutri vrgel nekaj travnega semena in dressing sand ter vse skupaj poravnal s tistimi grabljami http://zeleni-dom.si/phpbb/viewtopic.php?f=49&t=21 in povaljal. Ter upal na najbolje 8-)
Sandi
Posts: 479
Joined: 14 Apr 2019, 17:37
Location: Grosuplje

Re: Sandi dnevnik

Post by Sandi »

Jaz grem jutri pogledat oziroma se dogovorit za 2 toni mivke. Z mivko še nisem izravnaval. Naročil sem tudi kilo 6% DTPA železo. Tudi prvič. In prvič čakam rezultate analize zemlje.
Post Reply