Sandi dnevnik

Sandi
Posts: 479
Joined: 14 Apr 2019, 17:37
Location: Grosuplje

Re: Sandi dnevnik

Post by Sandi »

Bil sem zaprisežen pristaš mulčanja, dokler se mi trava zgostila do mere, ko je vse odkošeno ostalo na površini. Še vedno mislim, da je mulčanje boljše, zaradi manj dela in vračanja hranil. Iz istega razloga je nekoristna tudi robotska kosilnica.
Ne bi si mislil, da je trava lahko tako dogodkovno razgibana. Vsako leto nova zgodba. Problem moje trave je, da je res kot gosto tkan tepih. Nikjer še nisem videl takšne. To ima tudi slabe strani. Zelenega dela je samo centimeter. Ko pokosim se vidi rjavo travo, ko zraste je videti OK. Ponavljam tedenski cikel. Mogoče bo rešitev v bolj pogostem vertikuliranju.
letalec007
Posts: 263
Joined: 20 Apr 2020, 19:39

Re: Sandi dnevnik

Post by letalec007 »

@sandi
Enako je pri meni gosto kot hudič.Spodaj če pobrije bližje zemlji pa polno rjave trave.Fasal sem tudi dolar spot al nekaj. Naslednji teden pošpricam z sugnumom ter vertikuliram pa da vidim
Sandi
Posts: 479
Joined: 14 Apr 2019, 17:37
Location: Grosuplje

Re: Sandi dnevnik

Post by Sandi »

Letalec, kakšno vrsto trave imaš?
letalec007
Posts: 263
Joined: 20 Apr 2020, 19:39

Re: Sandi dnevnik

Post by letalec007 »

optimax 234
User avatar
Zonpol
Posts: 656
Joined: 30 Mar 2021, 07:47

Re: Sandi dnevnik

Post by Zonpol »

Sandi, komaj čakam tvoje zaključke in slike po vertikulaciji. Dejansko je vprašanje, če bo tebi sploh še potrebno v večji količini dosejati samoregenerativnno površino zelenice.
Lokacija - Gorenjska, površina 130m², mono travniška latovka sorta Yvette (poa pratensis, KBG), zalivalni sistem Gardena.

Dnevnik Optimax 234 - 2019 | Renovacija KBG - 2022 | Dnevnik KBG Yvette
Sandi
Posts: 479
Joined: 14 Apr 2019, 17:37
Location: Grosuplje

Re: Sandi dnevnik

Post by Sandi »

Stanje je pol boljše, ni pa še dobro. Vertikuliral sem zelo previdno in bi moral še enkrat. Verjetno mi ne bo uspelo pred dopustom. Tudi temperature so spet visoke. Nauk letošnjega leta je, da vertikuliraj takoj, stanje se ne bo popravilo samo od sebe.
letalec007
Posts: 263
Joined: 20 Apr 2020, 19:39

Re: Sandi dnevnik

Post by letalec007 »

Sandi wrote: 03 Aug 2021, 19:23 Pokošena trava je še vedno rjavkasta. Stanje se noče urediti samo od sebe. Neprimerno za ta čas, ampkak sem se vdal. Ker je ta teden še kar ugodna vremenska napoved, sem šel zračiti. Vertikulator sem nastavil višje od originalno najvišje luknje. Bomo videli v tednu ali dveh, če se bo stanje kaj popravilo.

1628011006891.png
Mene tud mika da bi prezračil.Uporablja sploh kdo tiste žice ki pridejo zraven poceni prezračevalnika.?? Sam vedno uporabim tista rezila in spustim kolikor gre.
Sandi
Posts: 479
Joined: 14 Apr 2019, 17:37
Location: Grosuplje

Re: Sandi dnevnik

Post by Sandi »

Jaz sem z vzmetmi. So bistveno močnejše kot na električnih vertikulatorjih.
User avatar
Zonpol
Posts: 656
Joined: 30 Mar 2021, 07:47

Re: Sandi dnevnik

Post by Zonpol »

Jaz uporabljam žični valj. Prej pokosim na najnižje (2,5cm). Globino nastavim po preiskusu na manjšem delu. To je odvisno od vlage. Naj bi bilo kar suho pred posegom, drugače izruva preveč. Z noži enkrat je bilo prehudo.
Lokacija - Gorenjska, površina 130m², mono travniška latovka sorta Yvette (poa pratensis, KBG), zalivalni sistem Gardena.

Dnevnik Optimax 234 - 2019 | Renovacija KBG - 2022 | Dnevnik KBG Yvette
Sandi
Posts: 479
Joined: 14 Apr 2019, 17:37
Location: Grosuplje

Re: Sandi dnevnik

Post by Sandi »

Dočakali smo konec vročine in očitno se vsak na drugačen način lotevamo sanacij. Nekaj prizadetih mest sem dodatno prezračil in pred dežjem dosejal.
Post Reply