Anketa - dnevniki članov vidni samo registriranim članom

Post Reply

Anketa - dnevniki članov vidni samo registriranim

Poll ended at 19 Oct 2022, 21:31

Dnevnike zapreti za neregistrirane
9
75%
Dnevniki naj bodo vidni javnosti
3
25%
Mi je vseeno
0
No votes
 
Total votes: 12

Sandi
Posts: 479
Joined: 14 Apr 2019, 17:37
Location: Grosuplje

Anketa - dnevniki članov vidni samo registriranim članom

Post by Sandi »

Anketa bo aktivna 14 dni.

Pod anketnim vprašanjem lahko obrazložite mnenje.
Mare-Bozo
Posts: 65
Joined: 03 Dec 2021, 22:37

Re: Anketa - dnevniki članov vidni samo registriranim članom

Post by Mare-Bozo »

Moje mnenje....proti.
Last edited by Mare-Bozo on 17 Oct 2022, 23:52, edited 1 time in total.
Sandi
Posts: 479
Joined: 14 Apr 2019, 17:37
Location: Grosuplje

Re: Anketa - dnevniki članov vidni samo registriranim članom

Post by Sandi »

Za ta predlog sem si vzel čas za razmislek. Mare-bozo izpostavlja tudi razlog za nastanek tega foruma. To je neprijazna debata na forumu podsvojostreho in druge pomanjkljivosti tistega foruma. Smatral sem, da si v Sloveniji zaslužimo svoj namenski forum in da nismo nič slabši kot drugi narodi, ki imajo na tem področju daljšo kulturo.

Za uspeh foruma so po moji oceni potrebne tri stvari, ki uporabnike privlačijo ali odganjajo. To so:
- prikrita komercializacija,
- nepregledne debate, ki nimajo veze s temami v naslovu in
- urejenost foruma, kjer iskalec najde konsistentno in kvalitetno informacijo glede na njegov interes.

Problem, ki ga izpostavlja Mare-Bozo kot ključnega, to je debata o FFS v bistvu ni problem. O FFS lahko debatiramo v zaprtem delu foruma. Zato gre njegov predlog v bistvu v smer neurejenosti foruma. V tem smislu moram šteti tudi predlog o temi "kaj sem danes počel". To je tendenca reduciranja foruma na eno temo.

Pogledal sem tudi, ali mi statistika foruma pritrjuje. Vzel sem tri vzorčne mesece v letu in jih primerjal po letih, ker je to edino smiselno. Statistika iz leta v leto kaže zadovoljivo rast klikov in prikazov v Googlu. Googla se ne da kar tako prevarati z željo po visokih prikazih. Google ni cilj, je pa dober pokazatelj kvalitet. Naš forum raste lepo organsko in temu prispeva zastavljena politika foruma. Kljub temu, če pogledamo od daleč smo še zelo majhna skupnost. Lepa trata je hobi in marsikdo od nas bo po par letih našel novega, z osvojenim znanjem vzdrževal trato.

Iz mesečnih poročil se tudi vidi da klikov iz spleta na dnevnike članov praktično ni. Kliki so tematski, predvsem odvisni od letnega časa. Iskalce zanimajo konkretne teme, kot so kosilnice, setev, grmovnice... zadnji mesec so popularni tudi lovorikovci. Ciprese se množično sušijo.

Da bi kdo našel naš vrt preko foruma, seveda ni nemogoče, je pa zelo malo verjetno, če znancem in sosedom sami ne razglašamo obstoj tega foruma. Dnevniki so sekundarni. To pomeni, da če nekdo išče drugo konkretno informacijo, bo lahko po dnevnikih videl, da se z znanjem in trudom lahko doseže res lepe rezultate.

Vsem in vsakomur ne bo mogoče ustreči. Upam da me razumete. Politike foruma zaenkrat ne bom spreminjal. Spodbujal bom tudi, da če se tekst nanaša na naše vrtove, pišemo v dnevnik. Če se neka tema pa nanaša na splošno debato, pa le ta spada v namensko temo.

V povzetku, forum želim odprt. Predlogi gredo v smer zapiranja v ožjo skupino. Vidim rezultate ankete, vendar forum ostane tak kot je.

statistika.JPG
statistika.JPG (27.8 KiB) Viewed 406 times
admin
Site Admin
Posts: 13
Joined: 10 Apr 2019, 19:28

Re: Anketa - dnevniki članov vidni samo registriranim članom

Post by admin »

Timtimotej wrote: 19 Oct 2022, 22:35 Upam, da se zavedaš, da če nas 5 bolj aktivnih odide kam drugam ta forum crkne, in postane baza nekih poskusov in praznih informacij.
Pred prvo napisano črko na tem forumu sem pričakoval, da bodo težave z nekom, ki se kot zasebnik ukvarja z vzdrževanjem trat in okolice. Če boš Timotej šel kam drugam, ti iskreno želim uspeh. Ko boš se pojavi dovolj dobra alternativa ti obljubim, da bom članom tega foruma priporočil boljšega in ugasnil tega. Imel bom manj dela in stroškov.
Tole je bila kaplja čez rob. Tvoji poslovni interesi bodo stalno povzročali konflikte na tem forumu. Tvoj račun se ukinja.
Mare-Bozo
Posts: 65
Joined: 03 Dec 2021, 22:37

Re: Anketa - dnevniki članov vidni samo registriranim članom

Post by Mare-Bozo »

admin wrote: 21 Oct 2022, 11:01 . Tvoj račun se ukinja.
Ali prav vidim da so vsi prispevki na forumu od Timoteja izginili?
Če ja..... Je tole zelooo slabo!
mojster666
Posts: 109
Joined: 28 Feb 2021, 10:03

Re: Anketa - dnevniki članov vidni samo registriranim članom

Post by mojster666 »

admin wrote: 21 Oct 2022, 11:01
Tvoji poslovni interesi bodo stalno povzročali konflikte na tem forumu. Tvoj račun se ukinja.
A je bilo to res potrebno? Edini konflikti, ki sem jih jaz opazil na forumu, so bili med tabo in Timotejem. Ostali člani nismo imeli nobenih konfliktov. Pač dva močna egota, ki sta trčila eden ob drugega. Ampak zaradi tega trpi sedaj cel forum.
Ker je izginilo ogromno Timotejevih postov, je sedaj branje določenih tem popolnoma nepregledno in ne veš na kaj se kakšen odgovor ali vprašanje navezuje. Skratka, pravo skrpucalo.
Če si že čutil potrebo po ukrepanju, bi mu lahko najprej dal kakšen začasen ban. Samo moje mnenje.
Sandi
Posts: 479
Joined: 14 Apr 2019, 17:37
Location: Grosuplje

Re: Anketa - dnevniki članov vidni samo registriranim članom

Post by Sandi »

Dotična oseba je izbrisala svoj dnevnik. Nato svoje slike objavljala v drugih dnevnikih. Nato se hotela vrniti med dnevnike preko splošne teme. Nato zahtevala, da se vrne pod zasebne dnevnike. Iste svoje slike ima objavljene javno na Instagram profilu z istim nickom, skupaj z imenom in priimkom. Tam zasebnost ni problematična. Iste slike ima objavljene pri firma s.p. za urejanje zelenic, skupaj z naslovom firme ter opisom Na domačih zelenicah izvajam profesionalne ukrepe, ki se na golf igriščih uporabljajo že desetletja. -košnjo -setev -gnojenje in popravke pH na podlagi analize zemlje.
Kakorkoli obrneš ste/smo mu člani foruma testni poligon pravilnosti uporabe znanja. Predvsem tisti z yvette. Zakaj bi klienti najemali njegove storitve, če imajo navodila na forumu? Na zaprtem forumu teh navodil ni vidnih. Tudi ni vidno, če njegovi sledilci s čim niso zadovoljni. Na odprtem mora biti vse super, na zaprtem pa se lahko razpravlja globlje.
Kakorkoli, forum je poškodovan, zacelil se bo s časom in mojimi vloženimi urami. Večkrat sem dal vedeti, da svojega časa in denarja ne bom trošil, da bo na tem nekdo gradil svoj s.p. preko članov foruma, ki za njegove teste trošijo denar in čas. Naj si postavi svoj forum in srečno.
Post Reply