Jesenski tajming

User avatar
Zonpol
Posts: 648
Joined: 30 Mar 2021, 07:47

Re: Jesenski tajming

Post by Zonpol »

Uporabi hitro delujoč dušik. AMS, Sečnina foliarno. In sečnino obvezno zaliti. AMS je takojšnji efekt, sečnina rabi nekaj malega časa da se pretvori. Manjše količine, tedensko.
Gnojila s počasnim delovanjem imajo pozen odziv.
Jesensko gnojenje je naložba za naslednje leto.
Lokacija - Gorenjska, površina 130m², mono travniška latovka sorta Yvette (poa pratensis, KBG), zalivalni sistem Gardena.

Dnevnik Optimax 234 - 2019 | Renovacija KBG - 2022 | Dnevnik KBG Yvette
Sandi
Posts: 479
Joined: 14 Apr 2019, 17:37
Location: Grosuplje

Re: Jesenski tajming

Post by Sandi »

Jaz čakam, da temperature okoli 30 prenehajo, ker se takrat rast čisto ustavi. Nato zračenje, gnojenje. Temperature zemlje so tudi že blizu priporočenih za preventivni herbicid.
mojster666
Posts: 109
Joined: 28 Feb 2021, 10:03

Re: Jesenski tajming

Post by mojster666 »

Jaz sem letos poskušal popolnoma brez herbicidov, ampak se ni izšlo. Imam deteljo, regrat, osat in še polno ostalega. Najbolj me ubija zeleni muhvič tega pulim ročno že nekaj tednov. Kosim v koš, da ne raznesem semenskih glav.
Sedaj pa dilema. Ali poškropiti s kombinacijo Banvel/Starane? Ali bi bilo bolje uporabiti pendimetalin (Stomp aqua)? Mogoče mezotrion (Tenacity)?
baktiv
Posts: 353
Joined: 27 Mar 2022, 16:39

Re: Jesenski tajming

Post by baktiv »

mojster666
Posts: 109
Joined: 28 Feb 2021, 10:03

Re: Jesenski tajming

Post by mojster666 »

Načrt je bil odstraniti plevele, prezračiti in dosejati. Na nekaterih delih bo pa potrebna popolna renovacija, ker je trava popolnoma zgorela brez zalivanja. Tega je cca. 30m2 (od celotnih 550m2).
Zato bi rad čimprej odstranil plevele, da tudi čimprej dosejem. Do pozne jeseni mora biti vse dobro zaraščeno.
JURE
Posts: 13
Joined: 06 Jan 2021, 14:59

Re: Jesenski tajming

Post by JURE »

Fantje lepo pozdravljeni. Kje bi se dalo v Savinjski nabaviti AMS? iskal sem že marsikje... odgovor kmetijskih: kupite lahko po 50kg in se to samo po naročilu :/
Sicer pa tudi mene žal čaka obsežna obnova... za moje pojme res lepo zelenico, mi je uničila suša in popolna prepoved zalivanja (za vrtino pa še čakam Palirja :) )

p.s. tisti, ki boste obnavljali,prenavljali oz.dosejevali.... boste delali predklitje semena?
jaz imam to v planu in pa po celi parceli plast komposta
User avatar
Zonpol
Posts: 648
Joined: 30 Mar 2021, 07:47

Re: Jesenski tajming

Post by Zonpol »

Jure, predkalitev semen se ponavadi izvaja za KBG (latovka), ker ima večina sort počasen cikel do kaljenja. Pa še to v obdobju neugodnih vremenskih in časovnih obdobjih.
Za ostala semena hladnih področij se ne uporablja.

Timu je yvette (KBG) skalila že po dobrih desetih dnevih v idealnih pogojih, takrat ko je renoviral.
Lokacija - Gorenjska, površina 130m², mono travniška latovka sorta Yvette (poa pratensis, KBG), zalivalni sistem Gardena.

Dnevnik Optimax 234 - 2019 | Renovacija KBG - 2022 | Dnevnik KBG Yvette
cek2000
Posts: 4
Joined: 09 Aug 2021, 21:24

Re: Jesenski tajming

Post by cek2000 »

Mene pa zanima sledece sedaj imam optimax 234 imel bi bolj temno zeleno barvo pa bi prvo prezracil naluknjal ter posipal kremenov pesek ter dosejal z drugo sorto semen ki je bolj temno zelena 90% trstikaste bilnice (Festuca arundinacea), 10% travniške latovke (Poa pratense).

Gre za 280 kvadratov porabil bi 5 t krem peska ter 8 kg semen
User avatar
Zonpol
Posts: 648
Joined: 30 Mar 2021, 07:47

Re: Jesenski tajming

Post by Zonpol »

Bolje da sedaj zelo nizko pokosiš, močno prezračiš, delno izravnaš z mešanico zemlje in peska ter poseješ. Pesek in zemljo dobro pregrabiš, pometeš, da ne zaduši biljk.
Luknjal in ravnal boš spomladi in večkrat v naslednjih letih po malo.
Če bi sedaj tako močno peskal, nova semena ne bi imela dovolj vlage za kalitev.
Latovka ti ne bo zrastla, bilnica dokaj hitro.
Lokacija - Gorenjska, površina 130m², mono travniška latovka sorta Yvette (poa pratensis, KBG), zalivalni sistem Gardena.

Dnevnik Optimax 234 - 2019 | Renovacija KBG - 2022 | Dnevnik KBG Yvette
cek2000
Posts: 4
Joined: 09 Aug 2021, 21:24

Re: Jesenski tajming

Post by cek2000 »

Vceraj sem kupil 10kg semen Royal blue ampak je datum pakiranja 2017 a bo vzklila al naj vrnem nazaj
Post Reply