Potopni zalivalniki

Post Reply
letalec007
Posts: 263
Joined: 20 Apr 2020, 19:39

Potopni zalivalniki

Post by letalec007 »

Zdravo .
Gledam zalivalne sisteme,pa se ne morem ravno odločit kaj vzet. Ker imam majhno parcelo in polno nekih vogalov bi mi najbolj prav prišli zalivači ki pršijo v kvadrat.Nazadnje sem našel neke zadeve od Claber ki pršijo kvadraten snop žal danes te sreče nimam.Uporablja kdo njihove izdelke??
OZ kaj gledat Rain bird,gardena ,claber ali kaj drugega. Obstaja kakšna stran kjer vrišeš parcelo pa ti ponudi optimalen sistem?
mojster666
Posts: 109
Joined: 28 Feb 2021, 10:03

Re: Potopni zalivalniki

Post by mojster666 »

Na strani od Gardene imaš izris in predloge razpršilnikov.
Najprej naredi test koliko časa traja, da napolniš 10l vedro na tvoji pipi, potem pa izris na njihovi strani itd...
Sandi
Posts: 479
Joined: 14 Apr 2019, 17:37
Location: Grosuplje

Re: Potopni zalivalniki

Post by Sandi »

Potopni zalivalniki, ki kot ležeča cev oscilira in zaliva v obliki kvadrata obstajajo, vendar nikjer nisem videl praktične uporabe. Razlogi so verjetno v:
- velik tloris naprave,
- pršijo visoko v zrak, zato se bolj občutljivi na veter,
- ker pršijo visoko v zrak jih bolj moti drevje in grmičevje.
Ujos
Posts: 5
Joined: 28 Jun 2022, 16:39

Re: Potopni zalivalniki

Post by Ujos »

Zakaj pa nebi dal navadnih potopnih, ki škropojo 90stopinj in daš v vsakem kotu enega ?
letalec007
Posts: 263
Joined: 20 Apr 2020, 19:39

Re: Potopni zalivalniki

Post by letalec007 »

zaradi dveh dreves.Naredil sem teraso ravno pred teraso sta dve drevesi katere sem mislil požagat , a na srečo pustil do zadnjega saj nudita vrhunsko senco.debla so fi cca 15 cmin kakšne sreče sem se bo voda iher odbijala od dreves direkt na teraso.Bom nabavil pa sprobal navadne turbo in tistega ki zaliva v rožo pa probam
Post Reply