Zalivalni računalnik

Post Reply
Sandi
Posts: 479
Joined: 14 Apr 2019, 17:37
Location: Grosuplje

Zalivalni računalnik

Post by Sandi »

Pri zalivanju nas najprej zanima, koliko vode porabimo. V začetku sem imel takšen pretočni merilnik, ki je ima izbor beleženja za dve coni in pokaže pretok na minuto.

zalivalni računalnik.jpg
zalivalni računalnik.jpg (112.51 KiB) Viewed 631 times



Jaz se malo spoznam na elektroniko, sin na programiranje in nastal je takšen sistem.
Prva vrstica:
- indikacija senzorja v zemlji, ali je zemlja suha ali vlažna glede na nastavitev senzorja
- gumba za vklop in izklop cone 1 in 2 ter inindikacija ali sta ventila dejansko v delujočem stanju
- napoved padavin v naslednjih 24 urah, podatski so iz oblačnih storitev
- nastavitev, pri kakšni napovedani količini se programirano zalivanje ne bo izvedlo

Druga vrstica:
- letos dodal opozorilo, kdaj je temperatura zemlje med 15 in 18 stopinjami, ko nastanejo pogoji za razrast gljiv
- temperatura na 10 cm globine
- temperatura zraka
- moč signala WiFi
- gumb za resetiranje časov zalivanja za cono 1 in 2
- pokazatelja, koliko časa sta bila odprta ventila, preko tega lahko izračunam cca letno porabo vode

Hribček ob ikoni pomeni, da lahko dobim grafični prikaz stanja za mesec dni nazaj


ZALIVALNI RAČUNALNIK 2.JPG
ZALIVALNI RAČUNALNIK 2.JPG (71.09 KiB) Viewed 631 times
letalec007
Posts: 263
Joined: 20 Apr 2020, 19:39

Re: Zalivalni računalnik

Post by letalec007 »

Mal sem se lotil brskat za spomlad ko se najbrž lotim zalivalnega sistema. Kaj bi rad tri veje morda celo štiri da bo ziher .Ter oddaljen dostop. Torej prožim če mi paše tudi iz dopusta,saj imam ravno takrat največ sranja ko pridem domov. Začel sem z računalnikom .
Gledam tole:
https://www.rainpointonline.com/collect ... -wi-fi-hub
Kakšen pomislek glede tega ?? Oz je kaj drugega bolj poznanega v tem cenovnem rangu? Dovod imam 1/2 cole
Post Reply