Gnojilo katero

Umetna in naravna gnojila, priprava in obdelava zemljišča za trato.
Andrej
Posts: 29
Joined: 12 Feb 2021, 18:24

Re: gnojilo katero

Post by Andrej »

Sandi wrote: 13 Feb 2021, 08:57 Andrej, ta produkt https://www.compo.de/produkte/rasenpfle ... utbarriere navaja samo NK gnojilo + železo. S čim naj bi zaviral plevele? Je na embalaži navedena še kakšna druga kemična snov?
Nimam pojma. To so letos sprostilo za SLO trg. Do letos se tega v Sloveniji ni dalo kupit. Probam in vidim če bo kaj delovalo. Poslikam zadnjo stran. Piše vse v nemščini gor.
Andrej
Posts: 29
Joined: 12 Feb 2021, 18:24

Re: gnojilo katero

Post by Andrej »

20210213_113900.jpg
20210213_113900.jpg (2.77 MiB) Viewed 1073 times
Sandi
Posts: 479
Joined: 14 Apr 2019, 17:37
Location: Grosuplje

Re: gnojilo katero

Post by Sandi »

Trditev, da zavira ali preprečuje rast plevelov se mi zdi zelo zavajujoča. Na njihovi uradni strani piše, da zavira rast s tem, da je trava zelena in gosta. V zadevi ni nobenega herbicida ali zaviralca kaljenja.
Andrej
Posts: 29
Joined: 12 Feb 2021, 18:24

Re: gnojilo katero

Post by Andrej »

Sandi wrote: 13 Feb 2021, 12:08 Trditev, da zavira ali preprečuje rast plevelov se mi zdi zelo zavajujoča. Na njihovi uradni strani piše, da zavira rast s tem, da je trava zelena in gosta. V zadevi ni nobenega herbicida ali zaviralca kaljenja.
Saj pravim da sem kupil zgolj iz radovednosti. Čudi pa me zakaj se ni smelo prodajat pri nas v prejšnih letih. Vem da pri nas je kar huda zakonodaja glede herbicidov. Po moje zna bit kaj takega kot substral 3v1 ali 2v1 slednjega si lahko kupil samo z izkaznico. Bomo vidli.
Andrej
Posts: 29
Joined: 12 Feb 2021, 18:24

Re: gnojilo katero

Post by Andrej »

Timtimotej wrote: 13 Feb 2021, 13:19 Jaz bom letos izbiro gnojila prilagodil rezultatom analize zemlje. 15€ za Ph, P, K zares ni drago.
Po dveh letih "na pamet" bi rad zacel dodajati tisto, kar trata zares potrebuje.
Jaz ocenim na oko. Ko ni več žametno zelena in začne rumenet ji sigurno manjka dušik. Glede na to da kosim z odvzemom tudi 2x tedensko po moje hitro pokuri zaloge v zemlji.
Andrej
Posts: 29
Joined: 12 Feb 2021, 18:24

Re: gnojilo katero

Post by Andrej »

Timtimotej wrote: 14 Feb 2021, 12:24 Dusik sploh ni problem, ker se med NPK najbolj spira. Zato se pri analiz zemlje niti ne meri N. Tezava je nalaganje P v zemlji.
Ker, ko kolicina P v zemlji preseze doloceno mejo, le ta zaklene nekatere mikroelemente, kar pa je tezava.

Pri mulcenju trave ogromno P puscamo v zemlji in ob konstantni uporabi npr 16-8-12 se ta pocasi nalaga. Ampak lahko pa tudi manjka P in K, kar pa dokler ne naredis analize ne ves.
Se strinjam z napisanim pri mulčanju. Vendar jaz mislim taki kot jaz ki konstantno kosimo z odvzemom se skor P in K ne moresta večat ker se nimasta od kje če odnašam proč pokošeno travo al se motim?
Sandi
Posts: 479
Joined: 14 Apr 2019, 17:37
Location: Grosuplje

Re: gnojilo katero

Post by Sandi »

BrunoMars
Posts: 76
Joined: 25 Feb 2021, 07:34

Re: gnojilo katero

Post by BrunoMars »

Pozdravljeni, na forumu sem čisto nov. Lani v začetku poletja so mi na zelenici položili travno rušo. Zamenjali smo tudi zemljo po priporočilu lokalnega vrtnarja in sicer v višini 30cm.

Za gnojenje v spomladanskem času mi je pustil gnojilo, ki se nahaja na spodnji pvoezavi:

https://www.pratoerboso.com/it/fertiliz ... zante.html

Kakor razberem je razmerje NPK 18,6,12. Ali je to gnojilo primerno za gnojenje v spomladanskem času?

Hvala
Sandi
Posts: 479
Joined: 14 Apr 2019, 17:37
Location: Grosuplje

Re: gnojilo katero

Post by Sandi »

Pozdravljen na forumu. Gnojilo je za porabiti. Če prav razumem, gre za počasno gnojilo. Počakaj na prvi dež.
BrunoMars
Posts: 76
Joined: 25 Feb 2021, 07:34

Re: gnojilo katero

Post by BrunoMars »

Najlepša hvala za odgovor. Ker odstranjujem pokošeno travo bi moral glede na zapise na forumu imeti razmerje 4:1:3. Ali to obstoječe gnojilo uporabim samo na začetku sezone in potem kupim drugo gnojilo, ki bo imelo pravo razmerje?

Kako pogosto vi običajno gnojite?

LP
Post Reply