Gnojilo katero

Umetna in naravna gnojila, priprava in obdelava zemljišča za trato.
Sandi
Posts: 479
Joined: 14 Apr 2019, 17:37
Location: Grosuplje

Re: gnojilo katero

Post by Sandi »

Razmerje 4:1:3 glej kot na generalno priporočilo. V dejanski izbiri se najbolj približaš temu. Takšno razmerje je velikokrat težko kupiti. Morda bi analiza zemlje pokazala čisto nekaj drugega.
BrunoMars
Posts: 76
Joined: 25 Feb 2021, 07:34

Re: gnojilo katero

Post by BrunoMars »

Najlepša hvala za odgovor. Zemljo bom poslal na analizo in potem bomo videli kaj in kako.

Ali je smiselno, da odprem temo v sekciji dnevnikov in tam predstavim slikovni material in napredke?

Ali mi lahko priporočate literaturo za začetnike? Kje dobiti vse te informacije?

Hvala
Sandi
Posts: 479
Joined: 14 Apr 2019, 17:37
Location: Grosuplje

Re: gnojilo katero

Post by Sandi »

V sekciji dnevnikov je vsakdo zelo zaželjen. Drugi vidimo katera praksa se dobro obnese. Hkrati si pišemo nek dnevnik. Včasih se zgodi, da nam prav pride pogled nazaj, da se spomnimo kaj smo počeli in kakšne učinke je imelo.
Izhodišč v forumu imaš veliko. Če ne drugega, dobiš idejo, po katerih kriterijih iskati dodatne informacije.
daniel
Posts: 8
Joined: 23 May 2021, 20:44

Re: gnojilo katero

Post by daniel »

Sam letos urejam 750m2 zelenice. En del je na novo nasajen, nekaj je stare trave.
Specifična gnojila za travo so pregrešno draga, razn za nekoga ko ima 200m2 trave. Sam sem se odločil da stestiram univerzalna gnojila.
Razmetal sem 25kg gnojila npk 15 15 15. Se je odlično obneslo. Trenutno testiram gnojilo kan, ki ima večjo vsebnost dušika. Primerno je sicer bol za prvo gnojenje. V jeseni pa kakšno z manjšo vsebnostjo dušika. Bom poskusil cenovno ugodno gnojilo npk 7/20/30 ali pa kaj podobnega.

Trava sicer raste ko zmešana, ampak z njo vzporedno tudi plevel. :mrgreen:
daniel
Posts: 8
Joined: 23 May 2021, 20:44

Re: gnojilo katero

Post by daniel »

Čez zimo trava ne potrebuje tolko dušika, saj ne raste kaj dosti. potrebuje več kalija. Mogoce je razmerje res malo prehudo.
RAzmerje ki si mi ga podal je za spomladno gnojenje. Mulčim zmerom, nimam kosilnice s košem.

Tu si lahko pogledaš priporočljiva gnjojenja s strani semenarne
https://www.semenarna.si/f/pics/Vrtna-t ... erki_b.jpg

Katero gnojilo je n1 max?
daniel
Posts: 8
Joined: 23 May 2021, 20:44

Re: gnojilo katero

Post by daniel »

Hvala, bom pogledal ;)
Analize zemlje nisem delal. Trava ni bila gnojena vsaj 15let , če je sploh bila kdaj. Trenutno se bolj borim z plevelom, 30m od parcele je njiva. Trava še z šodra raste . Ali je gnojilo naredilo svoje al pa mulčenje.
letalec007
Posts: 263
Joined: 20 Apr 2020, 19:39

Re: Gnojilo katero

Post by letalec007 »

Zdravo
Jesen je tu in bo treba pognojit.Kaj naj vzamem ?? Compo po 17 € se mi dopade, a je še kaj v tem cenovnem razredu pa da ni treba glih v MS ponjega,ker sem iz notranjske :D
mojster666
Posts: 109
Joined: 28 Feb 2021, 10:03

Re: Gnojilo katero

Post by mojster666 »

Kje pa ga še imajo po 17 EUR? Vsi so navili cene na 27 EUR.
letalec007
Posts: 263
Joined: 20 Apr 2020, 19:39

Re: Gnojilo katero

Post by letalec007 »

Metrob je pa pakiranje 4 kg
mojster666
Posts: 109
Joined: 28 Feb 2021, 10:03

Re: Gnojilo katero

Post by mojster666 »

Dvig cene vseh reagentov in nafte je naredil svoje. Novatec classic se prodaja že tudi po 40 EUR (25kg). Me je skoraj na rit vrglo. No, nekje se ga da dobiti tudi še po dobrih 30 EUR. Ampak za slabih 20 EUR, kot sem ga dobil lani, pa ga ne bo več.
Post Reply