Gobe

Post Reply
letalec007
Posts: 263
Joined: 20 Apr 2020, 19:39

Gobe

Post by letalec007 »

Zdravo !
Ali kdo ve kaj za ene gobe so tole? Me zanima čisto iz firbca in ali je možno da so se pojavile ker sem pred dežjem spet malo pognojil.Torej predvidevam,da so trosi v gnojilu ker prvič vidim kaj takega.Agromaster uporabljam prvič in morem rečt ,da nisem ravno zadovoljen z njim.Gobe me ne motijo in so super za videt.Presenetila me je količina.Rastejo v šopih kot štorovke.

Image
Sandi
Posts: 479
Joined: 14 Apr 2019, 17:37
Location: Grosuplje

Re: Gobe

Post by Sandi »

Tudi pri meni so rastle. Glede na pogoje jih smatram za letni pojav. Tudi trava je malo slabša, verjetno povečano gnitje. Razmišljal sem, da robota dvignem iz 4 na 5 cm. Trosi so tudi verjetno v zemlji in pridejo ven v primernih pogojih.
b1324
Posts: 95
Joined: 29 Apr 2020, 07:02

Re: Gobe

Post by b1324 »

Pri meni jih še vedno pobiram. Takšne iz slike od 007, pa še eni dve sorti. Imajo ene 10 mest cca fi30cm kjer rastejo. Populim čimbolj cele ven in potem je kak teden dva na tem mestu mir, pa pridejo nazaj. Že več kot en mesec je tako. Pa letos (še) nisem uporabljal Agromaster. Pri meni po moje od bolj kisle zemlje v osnovi in od dodajanja kupljene zemlje, kjer je notri tudi delež šote.
Nekje na internetu sem prebral, da je to znak da je trata zdrava ;)
letalec007
Posts: 263
Joined: 20 Apr 2020, 19:39

Re: Gobe

Post by letalec007 »

Mater ziher sem da sem vse pobral zutraj ko sem čakal ,da se dami privlečejo iz spalnic.Čez kakšno uro se prehodim evo spet, pač spregledal si mislim.Grem zdajle 19.40 ven se sprehodim in naberem še enkrat toliko kot zutraj.Jutri najdem eno majho in naredim time laps,ker tole pa res raste . :D
No če je to od zdrave zemlje in ne od gnojila super.Je pa tole prvič ,da jih je toliko.Je že bila kakšna ne pa pol lamparja.
Post Reply