Kje ugodno cenovno do huminske kisline?

Huminske in fulvinske kisline, aminokisline..
Sandi
Posts: 479
Joined: 14 Apr 2019, 17:37
Location: Grosuplje

Kje ugodno cenovno do huminske kisline?

Post by Sandi »

Spletni strokovni viri so me prepričali v koristnost uporabe huminskih kislin za gojenje trave. Vprašanje je, kje ugodno dobiti to snov. Naše trgovine niso ravno založene s tem produktom. Ponudniki pogosto zavajajo z navedbo, da njihov produkt vsebuje 100% naravno snov. Ta snov je 100% naravna, samo v kakšnih koncetracijah in za kakšno ceno?

Preko Amazona.de sem npr. naročil produkt Leonardita Dakota, 1 liter.
Vsebnost:
10% huminskih kislin
5% fulvinske kisline
8% kalij (K2O)
3% magnezij
0,3 kelirano železo

Vrednost: EUR 17,95
Poštnina: EUR 7,15
Skupaj: EUR 25,10

Produkt ima več učinkovin, vendar če preračunamo ceno na huminske kisline (10% od litra je 1 dcl), je cena 25,10€ / dcl.
----------------------

Na amazon.it je občasno možno naročiti produkt Humicos od Agrobete. Vsebuje 15% huminske in 10% fulvinske kisline. 1 liter stane 11,58 € in poštnina 16,50€. Skupaj 28€. Se pravi 18,8€ na deciliter huminske kisline.
---------------------
V Sloveniji je en vir za ceno 51€ na liter za 18% huminsko kislino, se pravi je cena 28€ na deciliter huminske kisline.
letalec007
Posts: 263
Joined: 20 Apr 2020, 19:39

Re: Kje ugodno cenovno do huminske kisline?

Post by letalec007 »

Zdravo

kaj pa tole.Tole se verjetno uporablja namesto gnojila in se hitreje aplicira v tla .Ker gnojilo v suši zna kar dobro požgat travo
https://www.jurana.com/humistar-1-l.html
Sandi
Posts: 479
Joined: 14 Apr 2019, 17:37
Location: Grosuplje

Re: Kje ugodno cenovno do huminske kisline?

Post by Sandi »

Lansko leto sem naročil preko Aliexpress-a. Če gledamo na najboljše razmerje cena/deci čiste huminske kisline je bilo gotovo razmerje najbolj ugodno. Produkti pri nas so v manjših količinah, z nižjimi koncentacijami za višje cene. Če se poglobimo, sicer res najbolj priporočajo vir iz Leonardita. Poleg tega obstajata dva načina pridobivanja huminskih kislin.
Humistar, ki ga navajaš, je kar lepa pocenitev. 8,5€ za 1,3 dcl čiste huminske.

Huminske kisline niso gnojilo. So spojine, ki delujejo kot posredniki ionov. Recimo kalij, ki je vezan v zemlji, preko teh kislin postane dostopen rastlini.
letalec007
Posts: 263
Joined: 20 Apr 2020, 19:39

Re: Kje ugodno cenovno do huminske kisline?

Post by letalec007 »

Aha potem so dodatek in lahko uporabljaš oboje.
Iskal sem tudi na amazonu po imenih ,ki si jih navedel a nič našel.Meni sicer zelenica na eni strani hiše lepo deluje in se je tudi zelo hitro pobrala po prezračevanju.imam pa problem na severni strani hiše ,kjer je manj sonca in verjetno tudi slabša zemlja ,zato bi rad še kaj dodal poleg gnojila.Verjetno je posledica slabše trave tudi v tem ,da sem na severni strani kupil seme v lokalni trgovini in je kakršno je .Drugod sem uporabljal optimax 234 in je ok.
b1324
Posts: 95
Joined: 29 Apr 2020, 07:02

Re: Kje ugodno cenovno do huminske kisline?

Post by b1324 »

Dobil Humistar. Kdaj je najbolj primerno da se tole aplicira? Kaksnih 14dni nazaj sem sel z Agrosteminom, pred kratkim pognojil... Se lahko naredi veckrat v sezoni? Za Agrostemin priporocajo na 3 tedne, ceprav se se nikoli nisem tega drzal...
Sandi
Posts: 479
Joined: 14 Apr 2019, 17:37
Location: Grosuplje

Re: Kje ugodno cenovno do huminske kisline?

Post by Sandi »

Verjetno je vseeno, kdaj se aplicira. Ostane v zemlji zelo dolgo. Če se dobro spomnim, vsako leto se zmanjša samo nekaj procentov. Jaz enkrat letno.
Zadeve, ki se morajo aplicirati na določeno obdobje nikoli ne funkcionirajo, ker zanimanje za zadevo vedno popusti.
b1324
Posts: 95
Joined: 29 Apr 2020, 07:02

Re: Kje ugodno cenovno do huminske kisline?

Post by b1324 »

Kakšne imaš navade glede škropljenja? A to narediš pred dežjem, da se čimhitreje spere z listov v tla, ali po škropljenju sam zaliješ? Ali se ne sekiraš in pač pustiš do naslednjega zalivanja-dežja?
Jaz sem par dni nazaj gnojil in razmišljam, da bi danes poškropil, zalivanje imam predvideno za jutri ali v soboto.
Sandi
Posts: 479
Joined: 14 Apr 2019, 17:37
Location: Grosuplje

Re: Kje ugodno cenovno do huminske kisline?

Post by Sandi »

http://zeleni-dom.si/phpbb/viewtopic.php?f=47&t=8

Za huminske uporabim Chapina. Iz posode počasi črpa sredstvo, ko teče voda iz vodovoda. Tega bi uporabil tudi npr. za tekoče železo, oziroma za vse, kar se zalije z veliko vode. Iz tabele se vidi, s koliko vode bom zalil določeno količino sredstva.
b1324
Posts: 95
Joined: 29 Apr 2020, 07:02

Re: Kje ugodno cenovno do huminske kisline?

Post by b1324 »

Zame, ki bom uporabljal hobi škropilnico (letos v to ne morem več investirati) v smislu 6l na celotno trato 450m2, torej pomeni da naj potem vključim zalivalni sistem, da se to dobro integrira v zemljo in ne ostane na listih.
Sandi
Posts: 479
Joined: 14 Apr 2019, 17:37
Location: Grosuplje

Re: Kje ugodno cenovno do huminske kisline?

Post by Sandi »

Verjetno. Travi ne more škoditi, je pa zelo močno barvilo. Gre bolj za estetski razlog.
Post Reply