Problemi pri robotskih kosilnicah

Odgovori
Sandi
Kraj: Grosuplje

Problemi pri robotskih kosilnicah

Odgovor Napisal/-a Sandi » 05 Maj 2020, 07:46

Eden od problemov robotske kosilnice je njeno obračanje na mestu. To se dogaja na mestih ostre spremembe smeri žice. To so vogali travne površine in morda pot do polnilne postaje.
Stalno obračanje enega kolesa na mestu naredi v zemlji luknjo. Ko v to luknjo zapelje prednje kolo, se robotska kosilnica začne reševati. Pri tem reševanju lahko zapelje tudi izven žične ograde. Drugi primer je, kadar zaradi luknje kosilni disk pride tako nizko, da kosilnica javi blokado kosilnega diska. To sta tudi dva razloga, zakaj je robotska kosilnica z WiFi-jem nuja.

Rešitvi sta dve. Prva je polaganje žice z mehkimi polkrožnimi prehodi. Druga rešitev je takšna mesta pokriti z mrežo, ki se preraste. Ob uporabi mreže je potrebno paziti pri prezračevanju, da jo s prezračevalnikom ne zadanemo.

travna rešetka za robotsko kosilnico.jpg
travna rešetka za robotsko kosilnico.jpg (451.63 KiB) Pogledano 120 krat

lukahr

Re: Problemi pri robotskih kosilnicah

Odgovor Napisal/-a lukahr » 05 Maj 2020, 13:52

Zanimivo, takšnih težav pri meni ni opaziti, pa nisem nikjer pazil z žico v kotih povsod skoraj 90°. Izgleda različni modeli kosilnic različno sučejo.
Pri moji eno kolo ni nikoli primiru vedno se malo vrti če je potreben oster zavoj pa se vrti eno naprej drugo nazaj. Vrti se lahko na mestu brez da bi puščala kakršne koli sledi na trati.
Moja je husqvarna 430x

Sandi
Kraj: Grosuplje

Re: Problemi pri robotskih kosilnicah

Odgovor Napisal/-a Sandi » 05 Maj 2020, 14:47

Jaz imam Worx-a, Landroid S.

Odgovori