Kdaj menjati ali brusiti nože robotske kosilnice

Post Reply
Sandi
Posts: 479
Joined: 14 Apr 2019, 17:37
Location: Grosuplje

Kdaj menjati ali brusiti nože robotske kosilnice

Post by Sandi »

Ali so noži robotske kosilnice topi in ne režejo več tako dobro kot novi opazimo na travi. V primeru dokaj goste trave se to izkaže kot vedno pogostejši nepokošeni otočki. Bolj kot je trava gosta, več je možnosti za nastanek nepokošenega otočka. Po menjavi se vidi razlika v kvaliteti košnje.
otočki nepokošene trave zaradi topih nožev robotske kosilnice.jpg
otočki nepokošene trave zaradi topih nožev robotske kosilnice.jpg (2.72 MiB) Viewed 5929 times

otočki nepokošene trave zaradi topih nožev robotske kosilnice 2.jpg
otočki nepokošene trave zaradi topih nožev robotske kosilnice 2.jpg (596.65 KiB) Viewed 4978 times
lukahr
Posts: 52
Joined: 22 Apr 2020, 10:02

Re: Kdaj menjati ali brusiti nože robotske kosilnice

Post by lukahr »

Kako pogosto vam laufajo robotske kosilnice, 24/7 ali imate kakšen dan košnje nato 2dni pavze... ? Sam pri meni vidim da je trata lepša če izvedem kakšen dan pavze med košnjami, tudi rezi so lepši - vrhi trate so manj nacufani
b1324
Posts: 95
Joined: 29 Apr 2020, 07:02

Re: Kdaj menjati ali brusiti nože robotske kosilnice

Post by b1324 »

Meni robot laufa vsak dan po cca 6hr. Razen če je dež. Štarta ob 10:30, ko je trava že posušena od rose. Letos imam prvič, Worx, tako da nimam ravno dolgoletnih izkušenj. Po 1 mesecu uporabe sem menjal nože, ker sem na travi opažal rjave vrhove. Na koliko pogosto jih vi menjate? Jaz vidim, da bi jih skoraj že spet moral menjati, saj so na nekaterih mestih že spet ratali vrhovi rjavi. Piše, da se menja nekje na 2 meseca... Po mojih izkušnjah za leto trato verjetno bolj na 3 tedne :?: :?: :?:
lukahr
Posts: 52
Joined: 22 Apr 2020, 10:02

Re: Kdaj menjati ali brusiti nože robotske kosilnice

Post by lukahr »

Jaz menjam noze na husqvarni na 1 mesec reze veliko lepse tako. Imam pa kar precej sadja ter drevja tako da gre bolj po nožih :)
Uporabljam pa ne vec originalne noze saj ne vidim razlike med kopijam ki so bistveno cenejse
Post Reply