Popravilo kabla robotske kosilnice

Post Reply
Sandi
Posts: 479
Joined: 14 Apr 2019, 17:37
Location: Grosuplje

Popravilo kabla robotske kosilnice

Post by Sandi »

Worx poškodovan kabel.jpg
Worx poškodovan kabel.jpg (99.7 KiB) Viewed 2972 times
Pred letošnjim dopustom so se začele težave. Worx robotska kosilnica je javljala napake:
- wire missing
- manual stop
- baterija se ni polnila, temveč dokaj hitro praznila
- lučka indikacije napajanja robota na polnilni postaji se je preklapljala

Prepričan sem bil, da je robot okvarjen. Naredil je 260 km. Hotel sem ga že peljati na servis. Slabe volje sem ga pustil še nekaj dni. Ob poskusu popravila pa polnilna postaja ni delovala. Izkazalo se je, da je kabel med polnilno postajo in adapterjem večkrat poškodovan. Največkrat pod mrežasto podlago polnilne postaje. Po očrneli barvi bakra so bile poškodbe očitno stare.

Edina možna razlaga je, da smo kabel poškodovali med čiščenjem rež polnilne postaje.
Costela
Posts: 3
Joined: 05 Jul 2020, 17:07

Re: Popravilo kabla robotske kosilnice

Post by Costela »

Zanima me ali mi lahko svetujete kakšno napravo, ki bi bila primerna za hišno uporabo in s katero bi ugotovila kje sem poškodovala omejitveni oz. vodilni kabel robotske kosilnice. To bi rabila spomladi preden bi zračila trato.
kakšen link , če je mogoče.

Hval in pozdrav!
Sandi
Posts: 479
Joined: 14 Apr 2019, 17:37
Location: Grosuplje

Re: Popravilo kabla robotske kosilnice

Post by Sandi »

Kabel sem do sedaj poškodoval 3x. Ali z lopato pri sajenju grmičevja, ali z prezraćevalnikom, s katerim sem potrgal žico do otoka okoli debla.

Metoda 1:
Če približno vemo, kje so smo povzročili poškodbo:
- odkrijemo žico 10-20 cm
- potegnemo žico v pričakovani smeri poškodbe

Metoda 2:
- vidna na spodnjem posnetku,
- potrebujemo t.i. cable tracer
- bistvo je v tistem delu, ki prikaže ozemljitev ene žice z izvijačem, drugače ne bo signala




Če ni dovolj signala, je še ena metoda, ki pa je preveč nevarna za nepoznavalce.
Sandi
Posts: 479
Joined: 14 Apr 2019, 17:37
Location: Grosuplje

Re: Popravilo kabla robotske kosilnice

Post by Sandi »

Ta tema mi dela težave.
Najprej sem opisal, kako uporabim 220V fazo pri iskanju in jo potem izbrisal, ker je nevarna za nepoučeno osebo.
Potem sem zgoraj opisal oziroma pripel posnetek, kako povečati zanesljivost cable tracerja. Ampak to ne deluje vedno. Verjetno odvisno od modela.
Nikoli ne bom na forumu reklamiral določenega produkta, vedno in samo zaradi opisa lastnosti.
Pozanimal sem se, poklicni monterji ograjne žice uporabljajo md drugim ta produkt http://www.mastech-group.com/products.p ... 02&PNo=235
Post Reply