Skupinski nakup semen

Sandi
Posts: 479
Joined: 14 Apr 2019, 17:37
Location: Grosuplje

Re: Skupinski nakup semen

Post by Sandi »

Veselo dalje. Moje pripombe ste vzeli preresno. Samo transparentnost želim.
letalec007
Posts: 263
Joined: 20 Apr 2020, 19:39

Re: Skupinski nakup semen

Post by letalec007 »

Ajde bom jest prvi :D .
Sem dvignil roko,katero bi vzel ne vem se bom prepustil toku.Bi pa vzel ene 10 kg. Za recimo dve leti, če seme izgublja z leti kaljivost pa manj. Računam da bo še kdaj stekla kakšna akcija. Povej kdaj in koliko ti nakažem, imam samo eno prošnjo ,da se tole ne zavleče na drugo leto ker bi rad še letos saniral kar je šlo u ku..c. Zdej pri teh temperaturah itak ni za sejat, bo pa verjetno kmalu,Pa še čez kakšen mesec in pol bom en mesec odsoten.
mojster666
Posts: 109
Joined: 28 Feb 2021, 10:03

Re: Skupinski nakup semen

Post by mojster666 »

Lahko prosim malo več napišeš zakaj latovke ne gre dosejevati? Prepočasi klije in jo ostale ljulke "zadušijo"?
User avatar
Zonpol
Posts: 645
Joined: 30 Mar 2021, 07:47

Re: Skupinski nakup semen

Post by Zonpol »

Mamo mal tihih ur na dopustu zaradi tega...je še odprto, a pripravil bom vse, kot da bo.

Vzamem 6 kg yvette. Bo kar mono. Ampak semena morajo biti res sveža, tim jih malo pobaraj kakšno saržo bodo poslali in kdaj bo dostava.
Morda se dobimo pri tebi, razdelimo in kaj pogovorimo. Ni pa nujno če nisi za to.
Pa ne za dosejevanje drugo leto, ker kbg se ne dosejuje ko se enkrat zelenica stabilizira in dozori. Dosejal bom le kakšno malo območje, ki bi se ne vzpostavilo in bi bilo golo in ga kbg s svojim koreninskim sistemom ne bi zapolnil. To pa bo "par semen"
In predvsem toliko zato, če bi dež v fazi pred ukoreninjenjem spral semena v posamezne otočke. Po mojem bi vse to seme max odstranil, še enkrat poravnal, posejal in šota. Imam namreč malo klančine na 1/2 zemljišču. Tudi pod kopreno bi se spralo ob močnejšem dežju.
Bo potrebno najti vremensko okno 14 dni brez dežja in veliko sonca. Za t me v začetku septembra ne skrbi toliko.
Če bomo glifosfirali, vrnitve ni. Ampak bo uspelo.
Lokacija - Gorenjska, površina 130m², mono travniška latovka sorta Yvette (poa pratensis, KBG), zalivalni sistem Gardena.

Dnevnik Optimax 234 - 2019 | Renovacija KBG - 2022 | Dnevnik KBG Yvette
letalec007
Posts: 263
Joined: 20 Apr 2020, 19:39

Re: Skupinski nakup semen

Post by letalec007 »

glifostom

Ok Pravte da se dosejevat ne da. Jest imam itak par otokov kjer se je čist posušila. Nov plan vzamem manj kg in mešam z optimaxom.pokrijem in zalivam. Kaj je glifostom in zakaj se uporablja?
User avatar
Zonpol
Posts: 645
Joined: 30 Mar 2021, 07:47

Re: Skupinski nakup semen

Post by Zonpol »

Vrhunsko Tim.
Torej, kdor želi v popono prenovo, je skrajni čas da se odloči.
Je kar nekaj postopkov in nabav materiala, ki jih je treba postoriti pred dnevom"0" - sejanjem.
Predvsem pa se doma pogovoriti z družino kaj sledi. To je zelenica, ki rabi drugačen pristop oskrbe in nege, ne pa nujno več. Važne so doslednost in prakse, sčasoma postanenejo utečene.
O tem lahko veliko več pove Tim, jaz si to pravico jemljem iz naslova študiranja in se po vsem prebranim počutim, kot da bi jo že imel.

V kratkem napišem postopke prenove, če me Tim ne prehiti. Sem malo slan in len te dni...

Tim, kdaj bi bila semena tu?
Lokacija - Gorenjska, površina 130m², mono travniška latovka sorta Yvette (poa pratensis, KBG), zalivalni sistem Gardena.

Dnevnik Optimax 234 - 2019 | Renovacija KBG - 2022 | Dnevnik KBG Yvette
mojster666
Posts: 109
Joined: 28 Feb 2021, 10:03

Re: Skupinski nakup semen

Post by mojster666 »

Tim, če prav razumem, potem tudi mešanice ljulke in latovke (recimo Optimax 182), ki je bila zasajena pred dvema letoma, lahko doseješ samo z ljulko? Ker škoda, da mečeš latovko, ker bo itak ljulka prevladala?
Če torej že v štartu ne seješ samo latovke, ampak mešanico, potem bo čez nekaj let vsekakor prevladala ljulka?
letalec007
Posts: 263
Joined: 20 Apr 2020, 19:39

Re: Skupinski nakup semen

Post by letalec007 »

deal . Ko bo za prevzet se javi .
Lep dan še naprej
Mare-Bozo
Posts: 65
Joined: 03 Dec 2021, 22:37

Re: Skupinski nakup semen

Post by Mare-Bozo »

Upam da nisem prepozen...5kg iz prejšne teme...
mojster666
Posts: 109
Joined: 28 Feb 2021, 10:03

Re: Skupinski nakup semen

Post by mojster666 »

Tim, prej sem narobe napisal. Prvotno je bila zasejana 220 (in ne 182). Torej v štartu imamo 50:50. S čim je najbolj pametno dosejevati v tem primeru? Bo tudi tukaj ljulka na dolgi rok "zmagala"?
Glede preventivnih fungicidov pa nisem najbolje razumel. Kako jo lahko imaš (latovko) 365 dni pod fungicidom? Preventivni fungicid naj bi deloval cca. 10 dni. Recimo 2x na sezono fungicid skupine 7/11, ter 2x na sezono fungicid skupine 3. To je cca. 40 dni max. Kje sem falil v svoji matematiki?
Post Reply