Višina košnje

Sandi
Posts: 479
Joined: 14 Apr 2019, 17:37
Location: Grosuplje

Re: Višina košnje

Post by Sandi »

Za vsak slučaj malo odkoplji na suhih mestih, če bi imel ličinke hroščev.
mojster666
Posts: 109
Joined: 28 Feb 2021, 10:03

Re: Višina košnje

Post by mojster666 »

Tudi meni se zdi preveč odmrlih (in to precej debelih) listov in stebel. Očitno taka mešanica semen. Trava je bila posejana lani oktobra. Zalivana še ni bila. Letos gnojenje dvakrat z Novatec max. Ko razgrnem travo je pri zemlji vse fajhtno, kot, da bi gnilo vse skupaj. Na določenih mestih je celo tak fini zeleni puhek, verjetno mah. Očitno je zemlja precej bolj zaglinjena kot sem mislil.
letalec007
Posts: 263
Joined: 20 Apr 2020, 19:39

Re: Višina košnje

Post by letalec007 »

Vidim ,da imava midva zelo podobno situacijo. No moja ni tako rjava,je pa ko razgrnes spodaj precej tega odmrlega sranja. Zdaj sicer ne vem kakšna je ker sem že en mesec na kitajskem. Žena je ravno danes sporočila ,da bo treba zalit ker se postaja nekam rjava .Predvidevam da ob robnikih. vsaj upam da je tako :D
aljaz321
Posts: 23
Joined: 07 Sep 2020, 09:51

Re: Višina košnje

Post by aljaz321 »

Tud pri meni zgleda optimax nekak takole rjava spodaj. Predno pokosim je zelena, nato po kosnji pridejo do izraza rjave površine.
Najprej sem mislu, da ji manjka vode. Pa sem sedaj zalival in situacija ni bistveno boljša. Se pa na senčni strani velik lepše obnaša, tko da se mi zdi da ji sonce ne paše.
Sedaj bom kosil nekje na 5 do 6cm sedaj sem nrkje na 3-4cm pa da vidimo kaj bo.
mojster666
Posts: 109
Joined: 28 Feb 2021, 10:03

Re: Višina košnje

Post by mojster666 »

A veš, da isto ugotavljam? Vedno kadar sem šel kosit mi je bilo čudno, da je na tistih mestih, ki niso cel dan na soncu, trava bolj zelena in višja. Najprej sem mislil, da sem neenakomerno gnojil, ampak ta zgodba se ponavlja iz košnje v košnjo.
Pa toliko dobre reklame je bilo za Optimax 234 na forumih, da sem se ravno zaradi tega odločil zanjo. Izgleda, da ni najbolj optimalna ta mešanica.
mojster666
Posts: 109
Joined: 28 Feb 2021, 10:03

Re: Višina košnje

Post by mojster666 »

@letalec007
Daj prosim izvedi, katera je ta mešanica, s katero si dosejeval in je bolj zelena?
Katero mešanico pa drugi uporabljate za sončno lego?
Sandi
Posts: 479
Joined: 14 Apr 2019, 17:37
Location: Grosuplje

Re: Višina košnje

Post by Sandi »

Optimax so reklamirali njegovi prodajalci. Mene je to na srečo odvrnilo.
mojster666
Posts: 109
Joined: 28 Feb 2021, 10:03

Re: Višina košnje

Post by mojster666 »

Aha, gverilski marketing torej.
Kakšno travno mešanico predlagate, da je trata res lepa za pogledat. Kosilo se bo s klasično rotacijsko kosilnico, čim nižje, v kolikor bo trava to prenesla seveda.
Sandi
Posts: 479
Joined: 14 Apr 2019, 17:37
Location: Grosuplje

Re: Višina košnje

Post by Sandi »

O tem smo pisali večkrat. Mene je prepričal tip trave, ki se širi s stranskimi poganjki. (glej temo po tip trave). Če bom kdaj renoviral, bo monokultura, kot ima Timotej.
User avatar
Zonpol
Posts: 646
Joined: 30 Mar 2021, 07:47

Re: Višina košnje

Post by Zonpol »

Sandi, tole si mi pa vzel z jezika. Mešanica je stalno lepa in stalno grda hkrati. Vsaka vrsta v mešanici ima svoje muhe.
Lokacija - Gorenjska, površina 130m², mono travniška latovka sorta Yvette (poa pratensis, KBG), zalivalni sistem Gardena.

Dnevnik Optimax 234 - 2019 | Renovacija KBG - 2022 | Dnevnik KBG Yvette
Post Reply