Primerjava bencinski in električni prezračevalnik trave

Sandi
Posts: 479
Joined: 14 Apr 2019, 17:37
Location: Grosuplje

Primerjava bencinski in električni prezračevalnik trave

Post by Sandi »

Pred nekaj leti sem kupil električni prezračevalnik trave. Njihove cene so nekje v razredu 100€. Uporabil sem ga 4-5x na 300m2. Potem sem je odlomil nosilec motorja. Drugi prezračevalnik je motorni. Ti so dosegljivi od 300€ dalje.

Če oba primerjam:
- pri električnem je najslabša lastnost kratka medosna razdalja (bolj občuljivo na vsako neravnino)
- električnega je potrebno dosti bolj porivati
- pri električnem potrebno za seboj vleči in umikati kabel
- električni ima vzmetni rotor iz tankega materiala, hitro se obrabi in prej odlomi

- pri bencinskem nožev ne morem uporabiti niti na najnižji stopnji, ker odtrga cele zaplate trave (razlog lahko tip trave ali nepravilna mokrost zemlje)
prezračevalnik trave.jpg
prezračevalnik trave.jpg (105.04 KiB) Viewed 3367 times
aljaz321
Posts: 23
Joined: 07 Sep 2020, 09:51

Re: Primerjava bencinski in električni prezračevalnik trave

Post by aljaz321 »

Razmišlju sem da bi nabavil elektricnega bosch alr 900.
Samo ne vem še to splača, meti doma in pocesati trato. Kaj predlagate.
Sandi
Posts: 479
Joined: 14 Apr 2019, 17:37
Location: Grosuplje

Re: Primerjava bencinski in električni prezračevalnik trave

Post by Sandi »

Posamezen tip je težko komentirati. Ali se splača ali ne tudi. Velikih razlik v tem razredu lahkih elekričnih verjetno ni. Prezračevanje tudi začasno kvari izgled trate. Je še ena metoda poleg gnojenja, zalivanja, ki prispeva lepšemu izgledu.
b1324
Posts: 95
Joined: 29 Apr 2020, 07:02

Re: Primerjava bencinski in električni prezračevalnik trave

Post by b1324 »

Jaz imam bencinskega znamke AL-KO. Vstopni model od bencinskih. Uporabljam ga 2x letno že več kot 5let, vsako leto prezračim še komu ali pa ga tudi posodim. Do sedaj prav nobenih težav z njim, tudi nikoli se mi ni dogajalo, da bi mi odtrgal cele plasti trave. Je pa potrebno pred zračenjem pokositi na precej nizko. Letos sem nabavil nove nože, ker so originalni že pobrani. In če ne ta teden, me naslednji teden spet čaka delo z njim :)
aljaz321
Posts: 23
Joined: 07 Sep 2020, 09:51

Re: Primerjava bencinski in električni prezračevalnik trave

Post by aljaz321 »

Kakšni noži pa so bolj uporabni. Sedaj ko sem malo bol pregledeval te prezračevalnike sem opazil, da so različni noži.
Možna izbira noža
Možna izbira noža
Screenshot_20201012_145428_com.android.chrome.jpg (598.36 KiB) Viewed 3209 times
Se mi zdi, da so te fedrce bol površinske nož mi pa daje občutek, da se zarije Mal v zemljo. Kaksne izkušnje?
b1324
Posts: 95
Joined: 29 Apr 2020, 07:02

Re: Primerjava bencinski in električni prezračevalnik trave

Post by b1324 »

Jaz sicer nisem strokovnjak, ampak te feder-grabeljce jaz uporabljam samo na področju, kjer je mah. Par dni prej posipam z maheksom, potem ko pa se začne sušiti, pa s temi feder-grabelcami pograbim ostanke maha stran. Nože pa uporabim za klasično zračenje oz. to je dejansko dethaching trave, ne pa aerating. Grabelce bolj redko uporabljam, nože pa 2x letno (spomladi in jeseni).
sammmy
Posts: 1
Joined: 27 Apr 2021, 23:23
Location: Trebnje

Re: Primerjava bencinski in električni prezračevalnik trave

Post by sammmy »

Pozdravljeni,
šele dobro začenjam z urejanjem okolice in ker imam tega velikooo iščem načine kako si zadeve olajšati.
Iz izkušenj pa tudi vem, da je s pravim orodjem delo lažje in boljše narejeno (to sicer ni vedno res). ;)

Bolj iz firbca kot zares me zanima ali je kdo že preizkusil ali zasledil v naših trgovinah tole:

Škoda, da se na posnetku ne vidi kaj je ostalo od trave....morda namenoma?!? :)

LP, Samo
LP, Samo
dvojka
Posts: 16
Joined: 05 Apr 2021, 21:07

Re: Primerjava bencinski in električni prezračevalnik trave

Post by dvojka »

Kateri prezračevalnik bi priporočali za dobrih 1000 kvadratov? Sem si do sedaj sposodil parkrat Husqvarna 500 samo ga težko dobim in moram vedno čakat in potem čas mine. Husqvarna je cca 1000€. Ali je kaj podobnega samo da je cenejše ter ste zadovoljni?
User avatar
Zonpol
Posts: 645
Joined: 30 Mar 2021, 07:47

Re: Primerjava bencinski in električni prezračevalnik trave

Post by Zonpol »

Izkušenj nimam, gledam pa Solo by AL-KO 518 Prezračevalnik.
https://www.testberichte.de/test/produk ... 21536.html

Pri nas cena do 700€.

Samo eden od namigov.
Lokacija - Gorenjska, površina 130m², mono travniška latovka sorta Yvette (poa pratensis, KBG), zalivalni sistem Gardena.

Dnevnik Optimax 234 - 2019 | Renovacija KBG - 2022 | Dnevnik KBG Yvette
Sandi
Posts: 479
Joined: 14 Apr 2019, 17:37
Location: Grosuplje

Re: Primerjava bencinski in električni prezračevalnik trave

Post by Sandi »

Če ne rabiš ekstra širine in nihajnih nožev, je tisočak evrov nepotreben.
Moj je bil pod 400 evrov in ne vidim nobene pomankjivosti.
Post Reply