Krti

Post Reply
aljaz321
Posts: 23
Joined: 07 Sep 2020, 09:51

Krti

Post by aljaz321 »

Pozdtavljeni
Imam en problem, ki se mi vleče že 3 leta. Vsake tok časa dobim na zelenico krta. Prej se nisem veliko sekiral, sedaj ko hočem zelenico urediti mi pa počasi načenja živce.
Kupil sem vabo za voluharje, ki jo namontiras v luknjo in bi naj krta stisnala. 3x mi je krt zamašil past z zemljo.
Kako vi rešujete ta problem?
Sandi
Posts: 479
Joined: 14 Apr 2019, 17:37
Location: Grosuplje

Re: Krti

Post by Sandi »

Krt zna biti težak problem. Z nekega vzdrževanega travnika sem jih preganjal dve sezoni. Okoli so bili travniki, vedno jih je bilo zadosti.
Zaplinjanje s karbidom ni bilo uspešno.
Bistveno se mi zdi naslednje. Krt dela krtino na zavoju ali Y rovu. Po odstranitvi krtine moramo dobro vedeti, kam gredo rovi.
Če imaš eno pištolo za krte imaš torej 50% možnosti, da jo boš nastavil v pravo smer. Vedno sem kupoval rdeče patrone, tiste za omamljanje živali.
In pa rovi so zapuščeni šele takrat, ko se z vrha začno podsipati in po luknjicah vidiš, kje so potekali.
Če imaš okoli sebe travnike, je dolgoročna rešitev samo neprehodna meja pol metra globoko.

Pasti na stisk nisem uporabljal. Če bi jo, bi luknjo dobro pokril, da ne bi bilo prepiha. Krt zemljo rine, ker hoče zamašiti prepih. Čez tako past se mora sprehoditi.
Post Reply