Sandi dnevnik

Sandi
Posts: 479
Joined: 14 Apr 2019, 17:37
Location: Grosuplje

Re: Sandi dnevnik

Post by Sandi »

Danes sem končal obnovo. Po skalpiranju se trata ni mogla pobrati. Še najmanj tista trava, ki je rastla na visokem steblu. Kar niti ni slabo.
Za mono se še nisem odločil. Največ zaradi strahu pred učinki totalnega herbicida na sosednje rastlinje.
Z bencinskim prezračevalnikom sem v več stopnjah šel do konca. Na 180 m2 je bilo za odpeljati dve prikolici materiala.
Izravnal sem teren, ki od nekdanjega sadovnjaka še kar diha. Tu se verjetno dogaja napaka, ker takrat nismo izruvali korenin.
Žonpol mi je dal podatek za substrat. S prikolico sem šel iskati 1000 litrov Vulkahum 50. Malo tvegano, izogibal sem se avtocest.
Poravnal sem substrat, potresel seme, žlebičil, povaljal. Za zalivanje sem moral ponovno odgrniti položeno kopreno.
Med dokaj plitkim frezanjem sem izkopal dve ličinki majskega hrošča. Upam, da niso bili oni tista pretirana suša.
User avatar
Zonpol
Posts: 645
Joined: 30 Mar 2021, 07:47

Re: Sandi dnevnik

Post by Zonpol »

Uf Sandi, bi objavil kake slike tega posega?
Je pa kar pozno se mi zdi.

Pri nanosu "onega" :? pa sem jaz zelo pazil. Vzel sem močan dolg in visok karton, ga ojačal da se ni zvijal. 10 cm od robnih letev lovorikovcev nisem nanašal, da bi bilo sigurno. Tam sem naknadno nanesel kleče z malo šprico, zopet zaščita živice. Steblo vrbice oblekel v polivinil, čez fotinijo pa kar dve vreči za smeti.
Lokacija - Gorenjska, površina 130m², mono travniška latovka sorta Yvette (poa pratensis, KBG), zalivalni sistem Gardena.

Dnevnik Optimax 234 - 2019 | Renovacija KBG - 2022 | Dnevnik KBG Yvette
Sandi
Posts: 479
Joined: 14 Apr 2019, 17:37
Location: Grosuplje

Re: Sandi dnevnik

Post by Sandi »

Zonpol, nisem fotografiral. Tvoj reno je tako by the book, da je z v katalog. Precej sem hitel.

Timtimotej, verjetno imaš prav. Skupna letna količina sicer ne odstopa. Bom naslednjo sezono delal malo drugače. Upam da od pomladi z Alliet kosilnico.
User avatar
Zonpol
Posts: 645
Joined: 30 Mar 2021, 07:47

Re: Sandi dnevnik

Post by Zonpol »

Hvala sandi. Če bi imel malo več časa, bi še kaj izboljšal pri prenovi.
Vreme ti bo naslednjih 14 dni odlično služilo. Ti želim, da ti dobro uspe in nestrpno čakam fotografije.
Alliet... Sem bral nekaj dni nazaj, da so jih sedaj pa kar "doterali" napram nekaj let nazaj. Dobro.
Lokacija - Gorenjska, površina 130m², mono travniška latovka sorta Yvette (poa pratensis, KBG), zalivalni sistem Gardena.

Dnevnik Optimax 234 - 2019 | Renovacija KBG - 2022 | Dnevnik KBG Yvette
Sandi
Posts: 479
Joined: 14 Apr 2019, 17:37
Location: Grosuplje

Re: Sandi dnevnik

Post by Sandi »

Lahka ima na rast vpliv tudi tona komposta, ki sem ga dodal pri zadnjem ravnanju terena.

Pri Allett me prepriča robustnost in nekaj primerjav, ki gredo v njen prid.
brane10
Posts: 268
Joined: 25 Aug 2021, 11:57

Re: Sandi dnevnik

Post by brane10 »

Timotej ?!Prvo ko menjaš spodnji nož moraš obvezno nabrusit vreteno in spodnj nož!Ker spodnji nož in vreteno se morata prilegati!Backliping je samo šminka za kaj malega!Vprašaj malo naokoli!Kateri brusijo vretenaste kosilnice!Stalno ko se menja en od teh dveh stvari se brusi obojno!
Sandi
Posts: 479
Joined: 14 Apr 2019, 17:37
Location: Grosuplje

Re: Sandi dnevnik

Post by Sandi »

Lanska prenova ni bila ravno uspešna. Nehomogeno klitje semena. Z zemljo za izravnavo sem dobil precej plevela. Namesto dosejevanja in ročnega odstranjevanja sem se odločil za Stomp.
User avatar
Zonpol
Posts: 645
Joined: 30 Mar 2021, 07:47

Re: Sandi dnevnik

Post by Zonpol »

Ojoj! Pri dobavitelju izravnalnega materiala še nisem bil, a ga obiščem ta teden. Upam da ima kaj za zagovor.
Lahko doseješ, pokriješ s šoto, čez mesotrione. Po mesecu drugi nanos.
Stomp bi uporabil 2x jeseni za P.a..
Lokacija - Gorenjska, površina 130m², mono travniška latovka sorta Yvette (poa pratensis, KBG), zalivalni sistem Gardena.

Dnevnik Optimax 234 - 2019 | Renovacija KBG - 2022 | Dnevnik KBG Yvette
Sandi
Posts: 479
Joined: 14 Apr 2019, 17:37
Location: Grosuplje

Re: Sandi dnevnik

Post by Sandi »

Pri vsaki košnji poberem vedro najbolj iztopajočega plevela. Pahljačasti pleveli, srakonja, ni da ni. Humko je zelo bogat s pleveli. Letos bo leto herbicidov.
20230408_111905_copy_1529x797.jpg
20230408_111905_copy_1529x797.jpg (642.16 KiB) Viewed 213 times
brane10
Posts: 268
Joined: 25 Aug 2021, 11:57

Re: Sandi dnevnik

Post by brane10 »

Zato ne uporabljam teh mešanic ali mixov šote ker je polno enega sranja not.Pazi samo da bo dovolj gosta da se plevel fejst ne razrase !Pa uspešen boj z pleveli
Post Reply