Žonpol KBG RENO

User avatar
Zonpol
Posts: 645
Joined: 30 Mar 2021, 07:47

Re: Žonpol KBG RENO

Post by Zonpol »

Temperatura zemlje se je v globimi 10m spustila na 5°C. Pomeni, da zelena masa ne raste več. Korenine bodo aktivne do okoli 1°C. Potem se aktivnost ustavi. Torej je še nekaj malega časa, da se nanese zadnji dušik, ki ga bodo korenine shranile za dober start spomladi. So teorije za in proti. Letos ga bom nanesel, za poizkus.
Populil sem cca 90 % poe. Ostako bom sem in tja, do zmrzali zemlje, popoldan ko se ogreje. Veliko pa se bo pokazalo še spomladi, saj nekatere še niso razvite in jih zgrešiš.
Danes res zadnja košnja na minimum kosilnice (cca 2-2.5 cm).

Zrlenica je kot bojno polje, z golimi zaplatami tudi 10-15 cm. A KBG bo to zapolnil, nekaj sem že s čepi. Bo pa spomladi veliko lukenj, tudi 5cm globokih. Zapolnil jih bom točkovno z neko "neokuženo" zemljo, substratom.

Nekako tako se moj reno zaključuje. Namen imam podati še končno besedilo, nek povzetek.
Temperatura tal
Temperatura tal
IMG_20221127_212729.jpg (772.39 KiB) Viewed 569 times

Zadnja košnja
Zadnja košnja
IMG_20221127_212943.jpg (2.32 MiB) Viewed 569 times
Lokacija - Gorenjska, površina 130m², mono travniška latovka sorta Yvette (poa pratensis, KBG), zalivalni sistem Gardena.

Dnevnik Optimax 234 - 2019 | Renovacija KBG - 2022 | Dnevnik KBG Yvette
baktiv
Posts: 353
Joined: 27 Mar 2022, 16:39

Re: Žonpol KBG RENO

Post by baktiv »

Ja včeraj je bil idealen dan za zadnjo košnjo, saj je bila trava obsijan od jutra, tako da se je dokaj posušilo :)
Vidiš glede poa, vsak dan malo sprehod čez trato in sprotno puljenje ti je in bo olajšalo delo na pomlad 👏🍻
Drugače imaš že zdaj izgled na sliki čisto in lepo, urejeno zelenico, kapo dol 👌
User avatar
Zonpol
Posts: 645
Joined: 30 Mar 2021, 07:47

Re: Žonpol KBG RENO

Post by Zonpol »

Obljubljeni povzetek.
Ko sem malo prebiral tale reno sem ugotovil, da sem praktično povedal vse kar sem doživljal. In kdor se bo lotil podobne stvari upam, da dobi kakšen uporaben napotek v tem projektu.

Na kratko. Prenove sem se lotil zaradi želje imeti mono kulturo trave. To prinese drugačne prakse oskrbe glede nege, fungicidnega programa, zalivanja, gnojenja, dodajanja mikro elementov, izgleda zelenice preko leta. Ker je le ena vrsta trave, za izgled preko leta oskrbuješ le to. In koliko vložiš, približno veš, kaj rabi v določenem obdobju da bo izgled konstanten.

Kaj bi pri prenovi spremenil? Ne veliko. Začel bi mesec prej in dosledneje uničeval plevel v daljšem obdobju pred setvijo. Morda drugo podlago za izravnavo in mezotrion po 30-ih dnevih kalitve proti poi in plevelom.
Z vsemi ostalimi ukrepi in postopki pa sem nadvse zadovoljen.

S tem zapisom ta dnevnik zapiram. Odprl bom nov dnevnik in opisoval štotije in baldorije s KBG.

Hvala za vaše spremljanje prenove, komentarje, bodrenje.
Lokacija - Gorenjska, površina 130m², mono travniška latovka sorta Yvette (poa pratensis, KBG), zalivalni sistem Gardena.

Dnevnik Optimax 234 - 2019 | Renovacija KBG - 2022 | Dnevnik KBG Yvette
Sandi
Posts: 479
Joined: 14 Apr 2019, 17:37
Location: Grosuplje

Re: Žonpol KBG RENO

Post by Sandi »

Hvala za ta dnevnik, bolje rečeno priročnik. Mene je stiskal čas, kot drugo sem imel dilemo ali ne bo potrebno prilagoditi trat na novo podnebno realnost. Z veseljem bom spremljal prihodnost te trate.
baktiv
Posts: 353
Joined: 27 Mar 2022, 16:39

Re: Žonpol KBG RENO

Post by baktiv »

Ej super si vse spisal in lepo, urejeno.... Vse si lepo predstavil in opisal, tako da je bilo vrhunsko spremljat in seveda bo sigurno copy/paste tudi pri meni konec avgusta, oziroma bo treba spremljat vreme kot si napisal....
✌️👏
Locked