Žonpol KBG RENO

baktiv
Posts: 359
Joined: 27 Mar 2022, 16:39

Re: Žonpol KBG RENO

Post by baktiv »

Lepo povedano / napisano 👏🍻😁
User avatar
Zonpol
Posts: 659
Joined: 30 Mar 2021, 07:47

Re: Žonpol KBG RENO

Post by Zonpol »

No, zdaj smo pa tam. Semena so pripravljena na pomladansko eksplozijo. Ne vem, če sem na 1/2...
So predeli, kjer je na 10cm2 10 teh vragov. In po puljenju tam ostane le zemlja. In tega je ogroooomno. Ne vem, kako se bo tole izšlo. Tega pa res ne privoščim nikomur.

Upam, da bodo edini herbicid za poa anuo "Poacure" registrirali za uporabo na domačih travnikih. Trenutno je dostopen profesionalcem, kakor berem, v redkih državah. Naj bi deloval.
Njeno "veličanstvo"
Njeno "veličanstvo"
IMG_20221108_073846.jpg (746.13 KiB) Viewed 418 times
Lokacija - Gorenjska, površina 130m², mono travniška latovka sorta Yvette (poa pratensis, KBG), zalivalni sistem Gardena.

Dnevnik Optimax 234 - 2019 | Renovacija KBG - 2022 | Dnevnik KBG Yvette
brane10
Posts: 276
Joined: 25 Aug 2021, 11:57

Re: Žonpol KBG RENO

Post by brane10 »

Žonpol jaz se sedaj ukvarjam z poa! probal bom dobiti poacure !V evropi!Upam da rata :D
User avatar
Zonpol
Posts: 659
Joined: 30 Mar 2021, 07:47

Re: Žonpol KBG RENO

Post by Zonpol »

Brane, daj poiskusi to spraviti na gorenjsko, ne samo v Evropo😬!
Mislim pa, da je že v Sloveniji, samo se o tem strogo molči.
Lokacija - Gorenjska, površina 130m², mono travniška latovka sorta Yvette (poa pratensis, KBG), zalivalni sistem Gardena.

Dnevnik Optimax 234 - 2019 | Renovacija KBG - 2022 | Dnevnik KBG Yvette
brane10
Posts: 276
Joined: 25 Aug 2021, 11:57

Re: Žonpol KBG RENO

Post by brane10 »

probam že je v evropi samo čakam na odgovor!
baktiv
Posts: 359
Joined: 27 Mar 2022, 16:39

Re: Žonpol KBG RENO

Post by baktiv »

🙋‍♂️ Takoj sm zravn :)
letalec007
Posts: 264
Joined: 20 Apr 2020, 19:39

Re: Žonpol KBG RENO

Post by letalec007 »

UUU tole pa je komad. To si dobil s top dresingom to nesnago ?? Tega sem se najbolj bal ko sem pri sebi razgrabil 12 vreč .Pa je bilo izgleda vse zelo čisto brez nekih semen .Jest sem svoje kvizka izgleda dobro izkoristil.
brane10
Posts: 276
Joined: 25 Aug 2021, 11:57

Re: Žonpol KBG RENO

Post by brane10 »

Upam da se dogovorim!Ker jaz tudi rabim!Mam iste težave!Prinesel sem si z peskom ista fora!Ko sem prvič nanesel pesek (Jesen)Naslednjo pomlad pa booommm poa!!!😭
User avatar
Zonpol
Posts: 659
Joined: 30 Mar 2021, 07:47

Re: Žonpol KBG RENO

Post by Zonpol »

Brane, to bo Bingo, če tole dobiš. Držim pesti!

Letalec, mislim da je bilo v topdressingu.
Zdaj druga možnost pa je, kot sem že omenil, da je bila zemlja odprta, brez zaščite, oskrbljena. Neke vrste lažna setev, le da sem sejal počasi kalečo travo.
Lažna setev je, ko zemljo predelamo, odpremo, oskrbimo z gnojili in vodo, da bi sejali želeno kulturo (recimo travo). A ne sejemo, saj želimo da tako dobri pogoji najprej vzpodbudijo semena plevelov, ki jih nato uničimo. Po tem pa sejemo našo kulturo.
In ko sem zemljo odprl, je možno, da sem na površje spravil vse to sr...e, ki je ob dobri oskrbi zemlje vzkalilo. Konkurence plevel ni imel.

Čakam kaj bo povedal Sandi, ki je nanesel enak material.
Res škoda, da nisem po 30 dneh nanesel preemergenta, kot ob setvi. Malo sem cincal zaradi belitve KBG-ja, ki bi izginila šele po košnji. A je šlo tako počasi, da nisem vedel če košnja pred zimo bo. Nisem pa hotel pustiti pobeljene trave v zmrzal.
Napaka!
Lokacija - Gorenjska, površina 130m², mono travniška latovka sorta Yvette (poa pratensis, KBG), zalivalni sistem Gardena.

Dnevnik Optimax 234 - 2019 | Renovacija KBG - 2022 | Dnevnik KBG Yvette
dvojka
Posts: 16
Joined: 05 Apr 2021, 21:07

Re: Žonpol KBG RENO

Post by dvojka »

S to Poo se tudi jaz borim kot norec. Pulimo celo leto neprestano in je kar ne zmanjka. Težavo imam predvsem ker imam malo večjo površino cca 1000 m2. Če bo kdo uvažal Poacure se zelo zelo toplo priporočam.
Locked