Žonpol dnevnik KBG

baktiv
Posts: 353
Joined: 27 Mar 2022, 16:39

Re: Žonpol dnevnik KBG

Post by baktiv »

A valjanje zelo pomaga pri sami izravnavi terena, ker jaz imam trenutno kar 'pozor neurejene bankine' 🤣
Valjaš pri vsakem dežju oziroma po njem?
User avatar
Zonpol
Posts: 645
Joined: 30 Mar 2021, 07:47

Re: Žonpol dnevnik KBG

Post by Zonpol »

Valjanje zelo pomaga pri izravnavi. Sploh po zimskem obdobju, ko se tla preoblikujejo od zmrzali in spomladanskega taljenja zemlje.

Valjam med obilnimi padavinami spomladi 2x,3x. Nato zemljo naluknjam, da se malo odpre in zadiha ter sprejema vodo.
Če imaš v zemlji še pesek od peskanja, je izravnava res dobra, ker se zemlja lažje premika v neravnin in iz njih.
Lokacija - Gorenjska, površina 130m², mono travniška latovka sorta Yvette (poa pratensis, KBG), zalivalni sistem Gardena.

Dnevnik Optimax 234 - 2019 | Renovacija KBG - 2022 | Dnevnik KBG Yvette
User avatar
Zonpol
Posts: 645
Joined: 30 Mar 2021, 07:47

Re: Žonpol dnevnik KBG

Post by Zonpol »

Danes pokosil na 2cm. Odkosa je več, višina trave je izenačena na cca 2/3 površine. Se je pa začela presneto gostiti. Odkosa par mm, kosilnica pa kar zaječi na najgostejših mestih.

Začel sem zadnje prečesavanje in izvlek poe anue. Ne da se mi več, priznam. Nadaljeval bom jeseni in drugo leto. Moralo bi jo biti veliiiiko manj. Tako se je zakoreninila, da ko jo spulim moram paziti, da ne zlomim gležnja v kraterju. Kakšno olajšanje in zmagoslavje, ko naredi "pok".

Gosto...
Gosto...
IMG_20230417_181656.jpg (2.69 MiB) Viewed 336 times
Lokacija - Gorenjska, površina 130m², mono travniška latovka sorta Yvette (poa pratensis, KBG), zalivalni sistem Gardena.

Dnevnik Optimax 234 - 2019 | Renovacija KBG - 2022 | Dnevnik KBG Yvette
brane10
Posts: 268
Joined: 25 Aug 2021, 11:57

Re: Žonpol dnevnik KBG

Post by brane10 »

Lepo!Se fejst trudiš z poa annua meni se neda enostavno nimam časa!Plus mam 1000 m2 in to vse prečesavat je kar zalogaj!Vsaka ti čast da si tako vztrajen!Upam da pridem do herbicida!Danes pokosil na 16 mm ,da proberem semena dol ,ampak sem opazil ,da pri nizki košnjo se širi bolj v širino ne V višino.Upam da pridem do herbicida ?!😭
Kinesio93
Posts: 104
Joined: 05 Jul 2022, 13:28
Location: Ljubljana

Re: Žonpol dnevnik KBG

Post by Kinesio93 »

Zelo lepa, bom tudi jaz moral malo razmisliti o eni vrsti trave. 😀
baktiv
Posts: 353
Joined: 27 Mar 2022, 16:39

Re: Žonpol dnevnik KBG

Post by baktiv »

Super zgleda, bravo + za trud in vztrajnost za poo..
Tele luknje se ti bodo verjetno hitro zapolnile in zgostile.. To si flikal s tistimi 'čepi' kajne... Si imel dosti, ali si potem še poflikal z zemljo zmešano s semeni? :)
User avatar
Zonpol
Posts: 645
Joined: 30 Mar 2021, 07:47

Re: Žonpol dnevnik KBG

Post by Zonpol »

Dosti sem zapolnil s čepi. Luknje od puljenja so čedalje večje, sedaj puščam tako. Na koncu bom največje zapolnil s čepi, ostale z zemljo. Semen ne bom vmešal.
Lokacija - Gorenjska, površina 130m², mono travniška latovka sorta Yvette (poa pratensis, KBG), zalivalni sistem Gardena.

Dnevnik Optimax 234 - 2019 | Renovacija KBG - 2022 | Dnevnik KBG Yvette
User avatar
Zonpol
Posts: 645
Joined: 30 Mar 2021, 07:47

Re: Žonpol dnevnik KBG

Post by Zonpol »

Po dežju razmetal granularno 120g(dušika) /100m2 AMS.
Sem že na cca 500g/100m2. Letos malček večje doze, trava je mlada in lačna. Do poletja še kakšnih 200-300g. Jeseni osto. Cilj z dušikovim udarcem pred zmrzaljo je 1700g/100m2.
Odvisno pa bo od izgleda in potrebe. V naslednjem letu pa predvidevam manj.
Popoldne še eno valjanje, da se zemlja s travo "pomolze" v luknje.
Dušikov udarec jeseni je res dobro deloval spomladi.
Lokacija - Gorenjska, površina 130m², mono travniška latovka sorta Yvette (poa pratensis, KBG), zalivalni sistem Gardena.

Dnevnik Optimax 234 - 2019 | Renovacija KBG - 2022 | Dnevnik KBG Yvette
baktiv
Posts: 353
Joined: 27 Mar 2022, 16:39

Re: Žonpol dnevnik KBG

Post by baktiv »

Nevem a sem zgrešil, ampak a si letos že kaj prezračil travo, ali se ne sme pri tako mladi travi, dokler se ne zgosti?
User avatar
Zonpol
Posts: 645
Joined: 30 Mar 2021, 07:47

Re: Žonpol dnevnik KBG

Post by Zonpol »

Luknjanje misliš, kajne? Ne še. Imam v planu maja. Imam kar luknjasto od puljenja, pulim več kot polnim. Počasi bom zapolnil, v maju luknjal in naredil topdressing s peskom in nekaj malega zemlje.
Lokacija - Gorenjska, površina 130m², mono travniška latovka sorta Yvette (poa pratensis, KBG), zalivalni sistem Gardena.

Dnevnik Optimax 234 - 2019 | Renovacija KBG - 2022 | Dnevnik KBG Yvette
Post Reply