Brunov dnevnik

BrunoMars
Posts: 76
Joined: 25 Feb 2021, 07:34

Re: Brunov dnevnik

Post by BrunoMars »

Resnično hvala za vse napotke. Sedaj sem si nabral tudi kar nekaj literature ampak preden jo bom "pregrizel" bi rad, da vsaj malo omejim latovko.

Timtimotej:

Si mislil takšno orodje?
seeder-spiker-.jpg
seeder-spiker-.jpg (60.59 KiB) Viewed 619 times
BrunoMars
Posts: 76
Joined: 25 Feb 2021, 07:34

Re: Brunov dnevnik

Post by BrunoMars »

Pozdravljeni, danes sem srecal vrtnarja, ki mi je lani polozil travo. Pravi, da je letos na našem koncu veliko ljudi, ki jamrajo glede latovke. On pravi, da se jo je lotil z boom efektom in sicer na način, da je s čopičem "pobarval" tista območja na katerih raste latovka. Ta način naj bi bil boljši, saj pravi da pri fizičnem odstranjevanju še vedno nekaj ostane. Kaķšno mnenje imate vi glede tega? Danes sem 3 ure odstranjeval latovko in našel ogromno stebel z semeni :S pa še nisem na koncu.
Sandi
Posts: 479
Joined: 14 Apr 2019, 17:37
Location: Grosuplje

Re: Brunov dnevnik

Post by Sandi »

Enkrat sem poskusil na ta način. Lahko je bila koncentracija prevelika. Izgledalo je, kot da se je herbicid na zemlji razširil v manšo fleko in toliko je tudi odmrlo.
Vprašaj ga, kakšno koncentracijo priporoča.
Last edited by Sandi on 09 May 2021, 22:30, edited 1 time in total.
BrunoMars
Posts: 76
Joined: 25 Feb 2021, 07:34

Re: Brunov dnevnik

Post by BrunoMars »

Hvala za nasvete. Danes sem spet eno uro trgal latovko :) Glede na to, da se razrašča precej na široko (stebla gredo precej horizontalno) me zanima ali bli prezračevanje kaj pripomoglo tudi pri tem problemu?
BrunoMars
Posts: 76
Joined: 25 Feb 2021, 07:34

Re: Brunov dnevnik

Post by BrunoMars »

Odlično, bom upošteval nasvete. Trata je danes že malenkost lepša. Ker pada dež bom danes poizkusil nanesti gnojilo s škropilnico (do sedaj namreč nisem imel časa).

Je kdo že preizkusil take grablje za prezračevanje:
https://www.gardena.com/si/izdelki/zeml ... 901045101/

Hvala!
letalec007
Posts: 263
Joined: 20 Apr 2020, 19:39

Re: Brunov dnevnik

Post by letalec007 »

Zdravo
Take grablje imam jest .So super zadeva,vredne svojga dnarja.Ni pa z njimi lahko delat rabiš mal šnel kursa pol pa gre :D
BrunoMars
Posts: 76
Joined: 25 Feb 2021, 07:34

Re: Brunov dnevnik

Post by BrunoMars »

Hvala. Verjetno jih bom tudi sam kupil in zvezdasti rahljalnik zemlje, saj nimam prav veliko prostora od gardene pa že imam univerzalno držalo.

Danes sem prvič gnojil s škropilnico. Raztopil sem 250g amonijevega sulfata kar znese 50g dušika (20%) na 50m^2.
BrunoMars
Posts: 76
Joined: 25 Feb 2021, 07:34

Re: Brunov dnevnik

Post by BrunoMars »

Sam sem izračunal, da potrebujem 1025g dušika na 50m^2 oziroma 2050 na 100m^2. Sedaj sem na 600.

Sem pa našel nov način detekcije Poe :) Travo božam in na ta način hitro lociramo debelejša stebla. Verjetno si kdo misli, da se mi je malce utrgalo ampak se mi zdi hitrejši način.
BrunoMars
Posts: 76
Joined: 25 Feb 2021, 07:34

Re: Brunov dnevnik

Post by BrunoMars »

Dejansko tudi je smešno :) Ampak, latovke imam ogromno in ni druge rešitve.

Danes bom spet ponovil gonjenje s škropilnico (50g/50m^2).

V soboto je zelenica izgledala tako:
20210515_161131.jpg
20210515_161131.jpg (1020.57 KiB) Viewed 616 times
Okrog stebra sem dosejal travo, za drugje pa čakam rahljalnik, ki sem ga naročil.

Slika mojega sovražnika (žal je nisem uspel odstraniti skupaj s korenino):
20210515_113651.jpg
20210515_113651.jpg (409.02 KiB) Viewed 616 times
Sem pa spet videl vrtnarja. Povprašal sem ga o tipu trave, ki mi jo je položil. No nekega resnega odgovora žal nisem dobil, saj tudi on ne ve...
Omenjal je mešanico bilnice oziroma "pritlikave" bilnice, ki je pa sam ne najdem na spletu in travniške latovke.
BrunoMars
Posts: 76
Joined: 25 Feb 2021, 07:34

Re: Brunov dnevnik

Post by BrunoMars »

Sam dvomim da je seme KBG-ja, ker je bilo v šopu s trdimi stebli latovke.

Brez sejanja pa verjetno ne bo tako hitro trata brez lukenj, saj vsak dan odstranim kar nekaj latovke :)

Zanima me mnenje glede mojega načrta. Ko dobim vse orodje (konec tega tedna), bom preluknjal trato in nasul kremenov pesek in trato malo izravnal. Nato bom na področjih, ki so brez trave malo razrahljal zemljo in vrgel nekaj semena. Čez ta področja bom dal kompost in ga malce povaljal oziroma utrdil.

Največji dvom pa je novo seme za dosejanje, saj niti ne vem kakšna je trava v originalu. Trenutno imam doma BARENBRUG SOS Lawn repair.
Post Reply