Samogradnja zalivalnega sistema za travo

User avatar
Zonpol
Posts: 668
Joined: 30 Mar 2021, 07:47

Re: Samogradnja zalivalnega sistema za travo

Post by Zonpol »

Vriši vrt, pretoke, želje. Sistem tebo vodil ter dal predloge, videl boš pri čem si.

https://my-garden.gardena.com/si

Preberi to temo in debate od začetka, boš izvedel marsikaj. Sandi je zadevo lepo razložil.
Lokacija - Gorenjska, površina 130m², mono travniška latovka sorta Yvette (poa pratensis, KBG), zalivalni sistem Gardena.

Dnevnik Optimax 234 - 2019 | Renovacija KBG - 2022 | Dnevnik KBG Yvette
rvukma
Posts: 5
Joined: 26 Apr 2023, 21:49

Re: Samogradnja zalivalnega sistema za travo

Post by rvukma »

Zdravo,

sem vse že naredil samo je problem, da ko vpišeš v koliko sekundah se napolni 10 l vedro žal ne moreš dat 45 sekund. Saj te sistem naprej ne spusti. Ko pa daš 30 sekund te pa spusti.

Zato sprašujem če se sploh splača it v nakup. Da ne bom vse kupil, zmontiral in ne bo delalo.

Zanima me ali bodo vsi trije pravilno delovali oziroma vseh 6 komadov ? Kak je sploh ta l/h. Če jaz imam na eni veji 3 sprinklerje T200 (kateri vsak rabi 580 l/h na 4 šobi) potem bi jaz potreboval za eno vejo, da vse pravilno dleuje 3x580l/h= 1740 l/h pretok vode ? Ali zadostuje 800 l/h za vse 3 sprinklerjev ?

Hvala in lp
G
Sandi
Posts: 479
Joined: 14 Apr 2019, 17:37
Location: Grosuplje

Re: Samogradnja zalivalnega sistema za travo

Post by Sandi »

rvukma wrote: 27 Apr 2023, 12:32 ,

sem vse že naredil samo je problem, da ko vpišeš v koliko sekundah se napolni 10 l vedro žal ne moreš dat 45 sekund. Saj te sistem naprej ne spusti. Ko pa daš 30 sekund te pa spusti.
Ne spusti te, ker je premajhen pretok. Poskusi izračun 3 veje in 6x S80.
rvukma
Posts: 5
Joined: 26 Apr 2023, 21:49

Re: Samogradnja zalivalnega sistema za travo

Post by rvukma »

Mam zdaj neko drugačno opcijo.

naredil bom dve veji...ena levo in ena desno. Na vsaki veji bodo 3 x komadi S80 spriklerji kateri bodo zalivali kot 90°. Po nalepki na sprinklerju S80 je pri zalivanju kota 90° potrebna 240l/h. Tako da mi znese 3 x 240 l/h=720 l/h

Prvo bi delala ena veja z tremi S80 sprinklerji in nato druga veja z drugimi tremi.

To pa bi šlo potem ali ?

lp
G
brane10
Posts: 276
Joined: 25 Aug 2021, 11:57

Re: Samogradnja zalivalnega sistema za travo

Post by brane10 »

Kupi raje RainBird razpršilce pa mej samo ventile in uro od gardene !Lepše delajo več možnosti+ceneje eBay .de
Sandi
Posts: 479
Joined: 14 Apr 2019, 17:37
Location: Grosuplje

Re: Samogradnja zalivalnega sistema za travo

Post by Sandi »

Ne vem kako ima izvedeno RainBird, pri Gardeni so težave pri tesnenju elektro ventilov v ceveh. Malo masti in O ring gumica. Guma postane stara in potem kaplja. Po dveh sezonah sem moral vse gume podložiti in cevi silikonirati.
brane10
Posts: 276
Joined: 25 Aug 2021, 11:57

Re: Samogradnja zalivalnega sistema za travo

Post by brane10 »

Jaz z tem nimam težav.Samo gardena razpršilci pa rain Bird je velika razlika !Seveda V prid Rain Bird.Pa še cenejši so
rvukma
Posts: 5
Joined: 26 Apr 2023, 21:49

Re: Samogradnja zalivalnega sistema za travo

Post by rvukma »

Zdravo

Evo vse kupil v Avstriji kr je za 50% ceneje kot pri nam… kupil sem 5 kom S 80 sprinklerjev. 3 komade bom dal na eno vejo in 2 komada na drugo vejo. Izracunal sem da 1 kom sprinkler S 80 ce zalivas 90 stopinjski kot porabi 240 l/h v kolikor pa zalivas 180 stopinjski kot pa 480 /h. Izrqcunql sem si da bo na eni veji 720 l /h in na drugi veji 720 l/h. Kar mislim da bi znalo zadostovat saj mi iz pipe pritece 800 l/h. Kupil sem se racunalnik Microduo od Gardena kateri ima dva prikljucka za dve veji.

Upam samo, da bo vse skupaj spilalo glede na moj pritisk vode.

Lp
G
User avatar
Zonpol
Posts: 668
Joined: 30 Mar 2021, 07:47

Re: Samogradnja zalivalnega sistema za travo

Post by Zonpol »

Imam 2 bluetooth računalnika gardena in dve veji zalivam izmenično. Ko vklopim vse naenkrat, je vidno pršenje na vseh sprinklerjih malo zmanjšano, a še vedno odlično. Imam pa vodni priključek 3/4. 2x t200, 5x t100, tudi nabavljene v At.
Dvo linijski rč je elegantna rešitev za manjše površine, da se izogneš ventilom.
Sistem dela eno leto brez problemov.
Pred zimo glave sprinkljerjev odvij in odstrani ter obvezno spihaj sistem.
Lokacija - Gorenjska, površina 130m², mono travniška latovka sorta Yvette (poa pratensis, KBG), zalivalni sistem Gardena.

Dnevnik Optimax 234 - 2019 | Renovacija KBG - 2022 | Dnevnik KBG Yvette
letalec007
Posts: 266
Joined: 20 Apr 2020, 19:39

Re: Samogradnja zalivalnega sistema za travo

Post by letalec007 »

evo pomeril tud jeest 14 sekund 10L vode.Meril sem skozi vrtno pipo. Mislil sem dat gardena t 100 tri na vejo.Glede na to da mi vsi priporočajo rain bird me zanima katera oznaka špinglerja zamenja gardena T 100. ?
Post Reply