Veliko je govora o večjih količinah dušika, saj naj bi, tako kot pravite oz. razumem naredili zalogo na koreninskem sistemu.
Če se zadeva štarta v začetku septembra nekoliko dvomim da septembrske aplikacije delajo kakšno zalogo, saj je trava "nora" v rasti listne mase. Naslednji dan po košnji sem se že čohal po glavi, kako naj razložim da bom moral spet kosit, brez da bi me peljali po "strokovno pomoč"
Verjetno je septembrski "šus dušika" bolj mišljen za stimulacijo rasti korenin?
Zanimivo mi je, ko prebiram da je september nujen in da je treba motor pognati na obrate, Sandi, če prav razumem pravi da je zadnja etapa zmagovalna (http://zeleni-dom.si/phpbb/viewtopic.php?f=23&t=30). Škoda da debata tam ni napredovala.
Torej še nekaj o dušiku. Ureja se mora razgraditi, da postane dostopna oblika dušika, zato se potrebuje aktivne mikroorganizme, ti pa potrebujejo topla tla.
Do katere temperature so še zadovoljivi učinki? 13°C?
Bolj ko gre proti zimi bolj je primeren AMS.
Lahko kdo pove kaj o KAN-u? Lahko sploh pride v obzir?
Potem pa moja glavna dilema K!
Malo morje "jesenskih" gnojil. Vsi bazirajo na večjem procentu K.
Je oblika K tudi pomembna za jeseni, oz. pogojena s temperaturo? Katere oblike kalija so smotrne?
Jaz poznam, oz. uporabljam kalijev sulfat. Enkrat sem nekje prebral da naj bi imel od kalijev najbolj izrazit efekt kisanja tal (rešujem prebazična tla), če je to res pa nisem prepričan.
In drugo najbolj zmedeno dognanje: K naj bi povečal odpornost proti zmrzali, a tudi (če sem prav razumel Zanpol-a in nekaj preostalih komentarjev) snežno plesen!
Zanpol (ti verjamem in zaupam) je predlagal, da se K aplicira bolj pomladi, trgovine pa jesensko gnojilo reklamirajo na veliko.
Zmeden sem...
Torej tisti ki gnojite z "jesenskim mešanicam", kdaj to opravite?
Tisti ki aplicirate AMS, do kdaj?
Tisti ki aplicirate Fe, do kdaj?
Kdaj in kaj je "zadnji poljub" predno se začnejo žulji od zimske lopate?