Kupujem novo vrtno kosilnico - katera je boljša?

User avatar
Zonpol
Posts: 645
Joined: 30 Mar 2021, 07:47

Re: Kupujem novo vrtno kosilnico - katera je boljša?

Post by Zonpol »

Ko sem jo jaz kupoval, sem izbiral med tremi znamkami: Greenworx, Einhell in Ego. Vse znamke imajo različne širine teza, s tem težo in velikost. Izbral sem Einhell rasarro, 38 cm, z dvema 4Ah baterijama. Imam tudi drugo baterijsko orodje Einhell, zato.
Za 100m2 služi, le nož je iz slabega materiala in iščem novega boljšega.
Kupljena v Avstriji, mnogo ceneje. Mednarodna garancina, servis na žalost na Hrvaškem.
Ego je po mojem višji razred, v določenih krogih zelo hvaljena.
Greenvorx servis pri nas, tudi dobre ocene.
Vsekakor, tema za mnogo debate, a eno imaš in jo uporabljaš.
Lokacija - Gorenjska, površina 130m², mono travniška latovka sorta Yvette (poa pratensis, KBG), zalivalni sistem Gardena.

Dnevnik Optimax 234 - 2019 | Renovacija KBG - 2022 | Dnevnik KBG Yvette
baktiv
Posts: 353
Joined: 27 Mar 2022, 16:39

Re: Kupujem novo vrtno kosilnico - katera je boljša?

Post by baktiv »

Ja sej moram se pozanimat če paše od 'nitkarice' VonHaus baterija v kosilnico VonHaus 😁
Ker če ja, bom verjetno vzel slednjo...
Čeprav skoraj ni važno, saj je baterija zraven v ceni 😁
Razlog za nakup svoje je tudi poleg prenašanje semen plevelov, tudi to da jaz daleč največ uporabljam kosilnico, saj ostale dva soseda kokr zapiha kosita 🤣

Zonpol naslednjo jesen se verjetno lotim tudi jaz reno.... Samo semena kbg moram še pogruntati kje nabavit, ali pa kar taka semena yvette kakor imate vi ELITA 💪😁
User avatar
Zonpol
Posts: 645
Joined: 30 Mar 2021, 07:47

Re: Kupujem novo vrtno kosilnico - katera je boljša?

Post by Zonpol »

Tim, imaš prav, moja površnost. Hvala za opozorilo.

Tole je tisti nastavek, kar sem mislil. S tem pa res dobiš čisti rob.


f2558d6f-e314-4bc9-a81a-f3fa83b53e87.jpeg
f2558d6f-e314-4bc9-a81a-f3fa83b53e87.jpeg (56.64 KiB) Viewed 772 times
Lokacija - Gorenjska, površina 130m², mono travniška latovka sorta Yvette (poa pratensis, KBG), zalivalni sistem Gardena.

Dnevnik Optimax 234 - 2019 | Renovacija KBG - 2022 | Dnevnik KBG Yvette
Sandi
Posts: 479
Joined: 14 Apr 2019, 17:37
Location: Grosuplje

Re: Kupujem novo vrtno kosilnico - katera je boljša?

Post by Sandi »

Zonpol ta nastavek za robničenje je moja želja. Za lep travnat rob imam nitkarico, ki se ji glava obrne za 90 stopinj.
Ta nastavek omogoča, da npr. zemljo ločiš od robnika. Robnik, ki je ob asfaltu, je vroč in močno suši zemljo. Ob robniku zato radi uspevajo pleveli in ne trava.
Mare-Bozo
Posts: 65
Joined: 03 Dec 2021, 22:37

Re: Kupujem novo vrtno kosilnico - katera je boljša?

Post by Mare-Bozo »

Ojla mojstri!

Pri meni še snega da bi lahko iz balkona skakal :lol: ...pa vendar že malo škilim proti sezoni.
Z obstoječo kosilnico (Partner P56-675smdw),cca 15let (mogoče celo 20) staro kosilnico ki gre na min. 40mm višine, brez koša, sicer s pogonom, pa vendar pretežka ko se zaganjam okoli sadnega drevja in grmičkov, razjahan ročaj... trpim! Ni užitek.
Gledam novo... Nebi rad zapravil celo bogastvo, kitajca ki mi bo pa slabše delal od trenutne pa tudi nočem.
Na misel mi za enkrat hodi husqvarna lc253s, lc356vp.
Za lc353awd sem slišal da gredo hitro kolesa....kaj konkretno nevem.
Sedaj cincam; 253s je plastika, 356vp pleh. Kaj vi mislite pleh/plastika??
Želim si močen sesalni učinek, za katerega pa nevem če ga nož kot ga ma 356vp (https://cdn11.bigcommerce.com/s-nv1btl/ ... 43.jpg?c=2) lahko ustvari, če primerjam z 253s (https://cdn11.bigcommerce.com/s-nv1btl/ ... 43.jpg?c=2).
Vaše videnje/mnenje? Preveč kompliciram? Sposodil sem si Stigo od kolega jeseni ko sem delal "skalpel" pred "zračenjem" pa mi poležanih bilk ni pobrala. Pričakujem preveč od husqvarne? A kdo pozna husqvarno?

A mi kdo upa predlagat kaj? :mrgreen: sem tudi malo pogledoval Active 5400sh (al neki tazga), ALU ohišje, v obliki turbine, bojda dobra zadeva za ceno, pa Marina o kateri ni veliko za najti na netu....samo to je že predrago. Saj je husqvarna draga, ampak še vedo v bugetu. Če bi imel preveč denarja pol bi gledal Hondo 8-)
brane10
Posts: 268
Joined: 25 Aug 2021, 11:57

Re: Kupujem novo vrtno kosilnico - katera je boljša?

Post by brane10 »

Pozdravljen,
koliko pa maš površine za kosit?!
Kupi rajši malo boljšo!Ker kosilnico kupuješ za več let in kakšna za 300 ali 400 evrov je bolj tak kot si omenil???!So slaba kolesa ali pogon ,ohišje!!!!!
rajši daj malo več lahko tudi na obroke pa boš bolj zadovoljen tudi lepše kosi!To je moje mnenje!Jaz mam HUSQARNO sem zadovoljen Ma centralni dvig kosišča in lahko zwlo nizko kosiš z njo!Ampak jo uporabljam bolj v jeseni ko je trava fejst vlažna!Drugače kosim z verenasto!
Mare-Bozo
Posts: 65
Joined: 03 Dec 2021, 22:37

Re: Kupujem novo vrtno kosilnico - katera je boljša?

Post by Mare-Bozo »

Zdravo,

imam cca 800 kvadratov, cca 400 bolj negovane oz. en del še čaka da ga uredim.

Kateri model od husqvarne imate?
brane10
Posts: 268
Joined: 25 Aug 2021, 11:57

Re: Kupujem novo vrtno kosilnico - katera je boljša?

Post by brane10 »

Zdravo
Imam model LC 356 VP!Sem se odločil za njo gledal sem pa tudi TORO !
User avatar
Zonpol
Posts: 645
Joined: 30 Mar 2021, 07:47

Re: Kupujem novo vrtno kosilnico - katera je boljša?

Post by Zonpol »

Minilo je že nekaj let, odkar nam je Sandi spisal vodniček in primerjave kosilnic. Tehnika gre naprej.
Po prebiranju forumov vsa ta leta je kosilnica na kabel zgodovina. Vedno več se omenjajo baterijske. Očitno so nekateri modeli po moči in avtonomiji baterij primerljivi z dobrimi bencinskimi. So pa ti modeli dragi. In če odpove baterija izven garancije, je nova zelo draga.
A zaznati je skupni imenovalec, da tisti, ki so nabavili dobro baterijsko ne bi nikoli šli nazaj na bencin.
Največkrat sta omenjena EGO in Greenworks.
Malo mojih misli, a pustimo to.

Od kosilnice pričakujem dobro moč in sesalni učinek (menjava rezila s hi-lift) , lep rez, preprosto vzdrževanje in shranjevanje (pokončno) ter višino košnje od 2cm naprej. Pogona ne rabim. Širina do max 47 cm, raje 43cm.

Še vedno me mika bencinska, zato bi bil vesel vaših mnenj.
Je res toliko dela z njo? Menjava olja, bencin, teža, čiščenje, občasno težji vžig, smrad, hrup...
Toro smartstow sistem pokončnega shranjevanja mi je všeč, a ima ga le model 55cm.
Vzdrževanje, rokovanje in shranjevanje baterijske je res hvaležno.
Lokacija - Gorenjska, površina 130m², mono travniška latovka sorta Yvette (poa pratensis, KBG), zalivalni sistem Gardena.

Dnevnik Optimax 234 - 2019 | Renovacija KBG - 2022 | Dnevnik KBG Yvette
letalec007
Posts: 263
Joined: 20 Apr 2020, 19:39

Re: Kupujem novo vrtno kosilnico - katera je boljša?

Post by letalec007 »

Mojih pet centov.
Bencinsko naliješ in gas,baterijsko moraš vedno preverit koliko je polna.
Kar se servisa tiče, klino brusiš pri obeh, olje menjaš enkrat letno ,Jest organiziram pri meni v garaži rečemo mu spomladanski zbor:) . V naselju je 10 hiš od tega se redno udeležuje servisa 3 sosedi.Mal pošraufamo mal popijemo.
Sosed ki ima kosilnico na kabel je samo zaradi zbora kupl bencinsko pa je gorenc. Ja še hrup,zanimivo mi je tole da če sosed kosi z bencinsko ga jedva slišim skozi zaprta okna, ko kosi drugi z makito baterijsko je slišat en brum.Ko je prvič kosil sem pregledal celo hišo ker nisem vedel kaj pri mili materi brni. Baterijsko lahko obesiš pokonci bencinske pač ne. Jest ostajam na bencinu.Aja še tole un z baterijsko vedno kosi v nedeljo ker smatra da ga ni slišat pa je ravno nasprotno.Kako kosi ga nisem vprašal
Post Reply