Baterijska kosilnica z nitko

Post Reply
Sandi
Posts: 479
Joined: 14 Apr 2019, 17:37
Location: Grosuplje

Baterijska kosilnica z nitko

Post by Sandi »

Več kot 20 let sem uporabljal Al-Ko bencinsko nitkarico, ki je ni bilo potrebno niti enkrat servisirati. Po novi zasaditvi 60 metrov žive meje je padla odločitev, da bo z električnim podaljškom za električne škarje preveč dela. Primeren trenutek za prehod na baterijsko orodje. Baterijsko orodje ima pred motornim lepo prednost. Deluje veliko tišje.

Današnje baterijsko orodj se splača kupovati v setih. Polnilci in baterije so drage, zato je smiselno, da nam ti polnilci in baterije poganjajo več različnih orodij.

Za začetek sem kupil baterijsko nitkarico in škarje z živo mejo. Baterijo imam eno s kapaciteto 2 Ah. Ta baterija trenutno zadostuje popravkom travnih robov, ter striženju dveh krajših nasadov cipres. Če bo potreba, dokupim še eno 2 Ah baterijo.

Pri izbiri nitkarice sem gledal, da ima le-ta ob glavi nitke še kolešček iz razloga, ker želim, da glavo lahko iz horizorntalne pozicije obrnem v vertikalno in mi nitkarica služi tudi za izdelavo t.i. "lawn edginga".

Link do posnetkov, kako s kosilnico lepo obrobimo trato:
https://www.youtube.com/results?search_ ... ng+trimmer



Proizvajalci ponujajo sete orodij v različnih napetostih. Logično je, da so seti z nižjimi napetostmi baterij cenejši. Odločil sem se za 40V set, pri čemer mi je bilo kasneje malo žal, ker 60V set ponuja mehanski "lawn edger" in ne na nitko.
Post Reply