Tisa

Post Reply
Sandi
Posts: 479
Joined: 14 Apr 2019, 17:37
Location: Grosuplje

Tisa

Post by Sandi »

Preteklih nekaj let so tise lepo rastle. Letos je vedno več tis s poškodovanimi iglicami ob deblu. Zunanje težje veje se sklanjajo. Poškodbe so večje v delu zasaditve, ki je v senci. Po dostopnih virih gre najverjetneje za korenisko plesen povzročeno meseca maja s toliko mokrimi dnevi. Korenine odmirajo in ne zmorejo zagotoviti dovolj hranil nadzemnemu delu. Tretiral sem jih s Fosetil-Al sredstvom.

tisa koreninska plesen.jpg
tisa koreninska plesen.jpg (197.64 KiB) Viewed 135 times
User avatar
Zonpol
Posts: 645
Joined: 30 Mar 2021, 07:47

Re: Tisa

Post by Zonpol »

Odličen zemeljski fungicid, ki se eden redkih res dobro premika tudi navzgor. Eden v mojem izboru letne pteventive za koreninske bolezni. A ga je treba spraviti v zemljo in zaliti.

Naj pa povem, da imamo brin v loncu, kjer so se posamezne veje enako sušile. Žena je začela rahljati zemljo in našla kar nekaj "mastnih" in debelih majskih hroščev. Očitno so se dobro najedli. Te veje se v dveh letih niso opomogle.

Imamo pa na terasi vsako leto roj teh brenčačev in očitno tudi v zemlji. Dobro da sem letos naredil preventivo. Upam, da so v pravem ciklu razvoja.
Lokacija - Gorenjska, površina 130m², mono travniška latovka sorta Yvette (poa pratensis, KBG), zalivalni sistem Gardena.

Dnevnik Optimax 234 - 2019 | Renovacija KBG - 2022 | Dnevnik KBG Yvette
User avatar
Zonpol
Posts: 645
Joined: 30 Mar 2021, 07:47

Re: Tisa

Post by Zonpol »

Še slika obolelega brina.


Oboleli brin
Oboleli brin
IMG_20230601_180717.jpg (1.67 MiB) Viewed 102 times
Lokacija - Gorenjska, površina 130m², mono travniška latovka sorta Yvette (poa pratensis, KBG), zalivalni sistem Gardena.

Dnevnik Optimax 234 - 2019 | Renovacija KBG - 2022 | Dnevnik KBG Yvette
Post Reply