Lovorikovci - obrezovanje

Monstera
Posts: 4
Joined: 09 May 2022, 13:43

Re: Lovorikovci - obrezovanje

Post by Monstera »

Stajner wrote: 11 Mar 2023, 16:03 Zdravo. Meni so za skropivo svetovali mesanico ortive, score in mospilana, vendar morajo temp. ponoci se zrasti. Priporocili so mi 2x letno (pomlad, jesen). Sam bom letos prvic to sprobal in porocam jeseni. Glede gnojenja pa mi je svetovalec rekel naj ne pretiravam. 🤣
Ja, od gosenic so prav postrgani listi, ki kasneje porjavijo oz so nepravilne oblike luknje v listih.
Meni so svetovali afirm+mospilan za te gosenice, sem škropila 2x.

Score škropivo ni zadostovalo proti luknjičavosti, se je samo širila dalje, v jeseni sem poskusila potem z Luno. Ker sem škropila samo 1x, ni bilo nekega efekta. Zdajle spomladi poskusim z Merpan, pa da vidim. Merpan vsebuje kaptan, Score pa ne, mogoče je tukaj težava.

Kako različne nasvete dobivamo, zanimivo. Meni so vsi striktno zapovedovali, vsaj 2x letno gnojenje, prvo leto in pol po sajenju zalivanje vsak drugi dan, ipd.


Aleš, mislim, da jih brez skrbi postrižete za 10cm konec marca/začetek aprila, ko bodo nočne temperature višje.
Tudi gnojenje bo ok.
Stajner
Posts: 11
Joined: 12 Mar 2022, 17:54

Re: Lovorikovci - obrezovanje

Post by Stajner »

Kdaj boste zaceli z jesenskim obrezovanjem? Letos so pri nas ful zrastli in bi porezal tako v sirino kot po visini. Kolko cm lahko porezem? Zdaj so cca 1m visoki. Hvala
Stajner
Posts: 11
Joined: 12 Mar 2022, 17:54

Re: Lovorikovci - obrezovanje

Post by Stajner »

Kdaj boste zaceli z jesenskim obrezovanjem? Letos so pri nas ful zrastli in bi porezal tako v sirino kot po visini. Kolko cm lahko porezem? Zdaj so cca 1m visoki. Hvala
User avatar
Zonpol
Posts: 648
Joined: 30 Mar 2021, 07:47

Re: Lovorikovci - obrezovanje

Post by Zonpol »

Namen jih imam obrezati september/oktober.
Obrežeš jih lahko kolikor želiš.
Lokacija - Gorenjska, površina 130m², mono travniška latovka sorta Yvette (poa pratensis, KBG), zalivalni sistem Gardena.

Dnevnik Optimax 234 - 2019 | Renovacija KBG - 2022 | Dnevnik KBG Yvette
letalec007
Posts: 263
Joined: 20 Apr 2020, 19:39

Re: Lovorikovci - obrezovanje

Post by letalec007 »

Zdravo
vpašam kar tule. Kolk širine vzame lovorikovec da še izgleda?
User avatar
Zonpol
Posts: 648
Joined: 30 Mar 2021, 07:47

Re: Lovorikovci - obrezovanje

Post by Zonpol »

Najverjetneje bo nekaj odvisno od vrste. Veje se bodo z leti debelile, rasle navzven.
Trenutno ga držim na 40cm, in se vej še ne vidi, je gost. Ga kar dobro obrežem 2x na leto, tudi šrtleče veje sem odsekal. Pozno pomladi ko se bohoti, se vse zaraste.
Letos je podivjal, novi listi rastejo že celo poletje, sploh ne miruje.
Lokacija - Gorenjska, površina 130m², mono travniška latovka sorta Yvette (poa pratensis, KBG), zalivalni sistem Gardena.

Dnevnik Optimax 234 - 2019 | Renovacija KBG - 2022 | Dnevnik KBG Yvette
Post Reply