Vzdrževanje lubne zastirke

Zastirke, potke, škarpe, skalnjaki, obrobe, pergole..
Post Reply
Sandi
Posts: 479
Joined: 14 Apr 2019, 17:37
Location: Grosuplje

Vzdrževanje lubne zastirke

Post by Sandi »

Izgled pokrivne površine z lubjem izgleda, kot bi bilo lubja zmeraj manj. Vzrok je v posedanju in zlepljanju lubja. Žal mi je, da nisem tega opazil že prejšnje sezone. Vse lubje je potrebno premešati. S premešanjem bo življenjska doba lubja gotovo bistveno daljša, ker zračna zastirka ne bo gnila. Pod večjimi sprijetimi krpami je lubje že belo, nagnito. Po premešanju se povrne učinek polne pokritosti.

sprijeto lubje.png
sprijeto lubje.png (505.39 KiB) Viewed 209 times

sprijeto lubje 2.png
sprijeto lubje 2.png (1.44 MiB) Viewed 209 times
User avatar
Zonpol
Posts: 645
Joined: 30 Mar 2021, 07:47

Re: Vzdrževanje lubne zastirke

Post by Zonpol »

Dober zapis. Včeraj sem ga premešal, razporedil, enako plesniv, malo dodal. Kljub zastirki je bilo nekaj plevelov, a neprimerno manj kor brez.
Imam pa med zemljo in sekanci črno tkanino proti plevu. Je prelahka, ptički jo scufajo ko iščejo žuželke. Tudi razpada.
Namen imam dati gradbeni filc 100g. Tudi dobro prevaja tekočine, s tem pa tudi gnojilo. Bodisi granularno ali tekoče. Obstojnost pa dolga.
Lokacija - Gorenjska, površina 130m², mono travniška latovka sorta Yvette (poa pratensis, KBG), zalivalni sistem Gardena.

Dnevnik Optimax 234 - 2019 | Renovacija KBG - 2022 | Dnevnik KBG Yvette
Sandi
Posts: 479
Joined: 14 Apr 2019, 17:37
Location: Grosuplje

Re: Vzdrževanje lubne zastirke

Post by Sandi »

Jaz imam črno pleteno folijo, kot jo vidiš po tleh v drevesnicah. Obstojna, nobena rastlina ne pride skozi.
Post Reply