Trosilniki za travno seme, gnojila in FFS sredstva

Sandi
Posts: 479
Joined: 14 Apr 2019, 17:37
Location: Grosuplje

Re: Trosilniki za travno seme, gnojila in FFS sredstva

Post by Sandi »

Gardena Spreader XL z gumami.png
Gardena Spreader XL z gumami.png (525.81 KiB) Viewed 527 times
Originalna plastična trda kolesa pri trosilniku so mi šla malo na živce. Trosilnik sem vedno nosil do trave. S 3D tiskalnikom sem naredil obroče za gume. Poleg mehkobe gum je širina malo večja, kar pomeni manj možnosti prevračanja v ovinkih. Malo večji presek gum (260x85) pa ima za posledico malo počasnejše vrtenje rotacijskega kroga.
User avatar
Zonpol
Posts: 645
Joined: 30 Mar 2021, 07:47

Re: Trosilniki za travno seme, gnojila in FFS sredstva

Post by Zonpol »

Všečno. Si razmišljal tudi o stranskem omejilcu razstrosa? Se to obnese oziroma uporablja? Ta trosilnik je na mojem seznamu, sem prebral tvoje pozitivne izkušnje.
Lokacija - Gorenjska, površina 130m², mono travniška latovka sorta Yvette (poa pratensis, KBG), zalivalni sistem Gardena.

Dnevnik Optimax 234 - 2019 | Renovacija KBG - 2022 | Dnevnik KBG Yvette
Sandi
Posts: 479
Joined: 14 Apr 2019, 17:37
Location: Grosuplje

Re: Trosilniki za travno seme, gnojila in FFS sredstva

Post by Sandi »

Seveda, stranski omejilnik uporabljam. Sedaj že po kar nekaj uporabe opažam še dve pomankljivosti. Vzmet za zapiranje odprtine bi lahko bila močnejša. Če se ta redno ne pere, lahko zaskoči tudi če spustimo ročko. Oblika posode bi lahko bila bolj lijakasta. Ob koncu je potrebno malo stresati, da gre ves material skozi. Ampak ja, ob kosilnici in škropilnici najbolj nujen pripomoček.
User avatar
Zonpol
Posts: 645
Joined: 30 Mar 2021, 07:47

Re: Trosilniki za travno seme, gnojila in FFS sredstva

Post by Zonpol »

Morda sem površno pogledal, ampak ali ima ta trosilnik omejilec že originalen?
Lokacija - Gorenjska, površina 130m², mono travniška latovka sorta Yvette (poa pratensis, KBG), zalivalni sistem Gardena.

Dnevnik Optimax 234 - 2019 | Renovacija KBG - 2022 | Dnevnik KBG Yvette
Sandi
Posts: 479
Joined: 14 Apr 2019, 17:37
Location: Grosuplje

Re: Trosilniki za travno seme, gnojila in FFS sredstva

Post by Sandi »

Ima, to je bil vzrok za moj nakup tega modela.
User avatar
Zonpol
Posts: 645
Joined: 30 Mar 2021, 07:47

Re: Trosilniki za travno seme, gnojila in FFS sredstva

Post by Zonpol »

Nabavil rotacijski ročni baterijski posipalnik Einhell GE-US 18 Li-Solo.
Razmišljal sem o posipalniku na kolesa, a za moje potrebe so preveliki.
Prepričali so me pozitivni rezultati na spletu. Baterije pa imam od drugega Einhell orodja. Sprejme dobre tri litre posipa. Ima levi stranski omejilec izmeta.
Kontrolira se količina posipa in domet. Količino se nastavi z režo, domet pa z regulacijo hitrosti vrtenja. Nastavitev obeh je veliko, je zelo prilagodljiv.
Skrbelo me je, kako bo trosil res majhna semena KGB. Začel sem na minimumu obeh nastavitev, a je bilo premalo. Malo povišanje je dalo pravi rezultat za količino na m2.
Všeč mi je vizualno opazovanje posipanca. Res enakomeren raztros semen in gnojila.
Material je kvaliteten in robusten, kontrola pa natančna in zvezna.
Za moje potrebe pravšnji.


Einhell GE-US 18 Li-Solo
Einhell GE-US 18 Li-Solo
3415410-01-02_zr58s5yl.jpg (876.24 KiB) Viewed 327 times
Lokacija - Gorenjska, površina 130m², mono travniška latovka sorta Yvette (poa pratensis, KBG), zalivalni sistem Gardena.

Dnevnik Optimax 234 - 2019 | Renovacija KBG - 2022 | Dnevnik KBG Yvette
Post Reply